Facebook Google+ Twitter

Ciemne chmury nad Śląskiem

Wczorajsze spotkania przedostatniej jesiennej kolejki były radosnym futbolem. Dużo bramek, kilka ciekawych akcji i brak porządnej defensywy.

Wolałbym jednak napisać coś o Śląsku, bo ciekawy zespół się rozpada. Trzeba zrobić dużą rewolucje, zostawić Levego i zmienić połowę piłkarzy. Kadra się starzeje i trzeba nowej krwi.
Kiedy Śląsk miał skrzydłowych, to nie było napastnika, a teraz jest zupełnie na odwrót. Tylko dodałbym, że Śląsk w chwili obecnej ma tylko Paixao i Pawelca, reszta jest już na wymarciu. Nie można oczekiwać od Mili, że będzie co roku dużo asystował. Chłopak wraca po kontuzji, a młody już nie jest. Nie potrafi dobrze wykorzystać swoich najlepszych cech, a co za tym idzie, zespół na tym dużo traci. Marco w 23 spotkaniach strzelił 16 bramek, ale na tą chwilę nie widzę by swój dorobek powiększył. Jest ambitny i ma charakter, ale to nie jest typ napastnika, który sam stworzy sytuacje. Gdyby tak było, to nie byłoby go w polskiej lidze. Z ofensywnych piłkarzy pozostali tylko: Plaku, dudu, Hołota, Patejuk i Paixao, a to jest zdecydowanie za mało. Teraz przydałby się taki bezproduktywny Gikiewicz, bo Więzik to istne samobójstwo. Zimą musi przyjść kilku zawodników, bo może się to marnie skończyć. Levy potrafi zrobić dobrą atmosferę oraz ma styl, ale na oko już widać, że coraz bardziej się niecierpliwi. Gavish i Adamec to niewypały, a takiego zawodnika jak Paixao będzie bardzo ciężko zdobyć. Szczególnie, że mają zostać obniżone pensje, a mają przyjść tylko ludzie z wolną kartą, którzy zbyt dużo wymagać nie będą. Istnieje też prawdopodobieństwo pozyskania Janukiewicza, ale to droga bardzo długa.
Pogoń zagrało bardzo przyzwoicie. Widać, że zespół gra całkiem nieźle, ale musi przyjść jeszcze kilku ciekawych zawodników. Grupa Azoty chce pozyskać: dwóch lub trzech obcokrajowców. Kolejny dobry meczy rozegrał Lewandowski. Chłopak stracił miejsce w U-21, ale wczoraj grał niezwykle ofensywnie i kto wie, może za rok powróci...
Wczoraj mocno rozbawił mnie moment wpuszczenia Donalda. Naprawdę nie lubię ludzi, którzy działają na szkodę klubu. Chłopak wszedł w 90-minucie i po 40-stu sekundach zdobył czerwoną kartkę przy pierwszym kontakcie z piłką!!.
Mam nadzieje, że coraz częściej będzie próbowany Walski, bo wolę takiego szesnastolatka, który będzie się spokojnie ogrywał...
Zalety spotkania:
- Lewandowski grający ofensywnie
- Amibtny Paixao
- Pawelec w formie reprezentacyjnej
- Szalejący Janukiewicz
Wady
- Frekwencja na stadionie
- Głupota Donalda
- Więzik grający jako drugi napastnik w Śląsku
- Słabo grający Robak
Zawodnik meczu: Mariusz Lewandowski

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: WKS


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.