Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29408 miejsce

"Ciemnogród" Wojciecha Cejrowskiego w Chorzowskim Centrum Kultury

Piętnastolecie pojawienia się na ekranach telewizji publicznej programu "WC-Kwadrans", było okazją do spotkania Wojciecha Cejrowskiego z publicznością. Spotkanie zatytułowane "Ciemnogród" miało miejsce w Chorzowskim Centrum Kultury.

Wypełniona do ostatniego miejsca sala widowiskowa Chorzowskiego Centrum Kultury, w miniony czwartek była miejscem spotkania z Wojciechem Cejrowskim, człowiekiem tyle ekscentrycznym, co podziwianym i hołubionym.

Jak zwykle podczas WC-Kwadransa nieodzowny kubek, tym razem w parze z imbrykiem. / Fot. Piotr A. JeleńA wszystko to z okazji piętnastolecia autorskiego programu pana Wojciecha, "WC-Kwadrans", wszak to w latach 1994-1996 publiczna jedynka wyemitowała ponad sto odcinków tej audycji.

Jeśli zajrzymy do życiorysu, a może tylko do profesji, to dowiadujemy się, że Wojciech Cejrowski jest dziennikarzem, publicystą, pisarzem, satyrykiem, krytykiem muzycznym, fotografikiem... Dla mnie po prostu facet z tym, co każdy z nas chłopów powinien mieć.

Nie sposób tutaj recenzować spotkania z człowiekiem upartym, dążącym zawsze do celu, jak sam wyznał, jedenastokrotnie oświadczający się swej małżonce, by dopiąć celu. Na spotkaniu trzeba było być i w nim uczestniczyć, przedstawiając swą osobowość, nie ukrywając się za parawanem drugiej twarzy.

Poznaliśmy kulisy powstania cyklu "WC-Kwadrans",sylwetki niektórych postaci które przewinęły się przez program, a także odpowiedź na pytanie, nurtujące chyba wszystkich obecnych na sali: czy "WC-Kwadrans" będzie miał swoją kontynuację? Otóż jak wyjaśnił Wojciech Cejrowski, gdyby miał się ukazać, to w nieco innej, zmienionej formie i do tego potrzebna byłaby bardziej odważna telewizja.Tym razem w eleganckich kowbojkach... / Fot. Piotr A. Jeleń

Nie obyło się pytań o program "Boso przez świat", jego dalsze losy, kręcone odcinki i emisję w telewizji. Jak zapewnia autor, jeszcze w tym roku mają się pojawić na srebrnym ekranie trzy odcinki z wyprawy do Konga, a na Wielkanoc zobaczą telewidzowie materiały z Ziemi Świętej.

Autografom i zdjęciom nie było końca... / Fot. Piotr A. JeleńJakie są najbliższe plany podróżnika i członka elitarnego Royal Geographical Society-Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie? Wyprawa do Meksyku, na półwysep Jukatan, na ziemie Majów.
Czego serdecznie życzy piszący te słowa i czekający na kolejne reportaże.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Fanka
  • Fanka
  • 08.11.2010 10:00

Kowbojki niczego sobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> dlatego program ten zdjęto

A nie przypadkiem z powodu jego ultraprawicowych poglądów politycznych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszą mnie Państwa wypowiedzi, pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy materiał.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

To postać wybitnie kontrowersyjna, ale bardzo ciekawa. Pamiętam Jego program WC i walenie kupflem w stół. To walenie kuflem nie wszystkim przypadło do gustu, dlatego program ten zdjęto. Mimo wszystko, to człowiek o niebywałej inteligencji, odwadze i talencie. Można Mu tego wszystkiego pozazdrościć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina Flinta
  • Ewelina Flinta
  • 23.10.2010 18:45

Podzielam Pana zdanie na temat Wojciecha Cejrowskiego. Jego książki też się świetnie czyta. Facet nie sprzedaje ludziom kitu i nie karmi dorosłych ludzi kaszką z mleczkiem. Pisze tak, jak jest a robi to z talentem. Plus za materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.10.2010 18:28

Mnie zainteresuje tylko jako podróżnik...5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

On je.... naprawde ma Piotrze. Gratuluje świetnego materiału. Żałuje ,że tam nie byłem.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojciech Cejrowski do doskonały showman, świetny gawędziarz z talentem aktorskim. Byłem, widzialem i opisałem w W24. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobiście wole go jako podróżnika...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.