Facebook Google+ Twitter

Cień? To nie dla nich, oni przechadzają się w świetle jupiterów!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-23 20:04

Takie jest główne przesłanie nowej, zdobywającej popularność sagi o wampirach. Autorka, Melissa de La Cruz, przedstawia ekscytującą historię śmietanki towarzyskiej Manhattanu, której szeregi zasilają wyrafinowane istoty...

Interesująca historia o wampirach, przedstawiona w książkach Melissy de La Cruz, znacząco odbiega od wizji wykreowanej przez Stephanie Meyer w słynnej sadze "Zmierzch". Nikt nie chowa się w cieniu, na prowincji. Nikt nie unika kontaktów z ludźmi. Wręcz przeciwnie, nowoczesne wampiry muszą mieć krąg "ludzkich" przyjaciół, by móc się spokojnie i bez problemów pożywiać. W grę wchodzą duże pieniądze, wpływy i moda, w najlepszym i najdroższym wydaniu.

Saga o wampirach Melissy de La Cruz / Fot. Wydawnictwo JaguarWampiry żyją w blasku reflektorów, spokojnie, w otoczeniu wiernych, będących niejako uzależnionych od nich "zwykłych ludzi". Tak zwany "familiant", czyli osoba z najbliższego otoczenia mrocznych istot, jest równocześnie znajomym - i "pożywieniem". Jest człowiekiem, który dobrowolnie staje się dawcą krwi dla wampira. Zasady istnienia w świetle reflektorów określają szczegółowe, wysublimowane reguły, ich przestrzeganie jest pilnowane przez Strażników. Dzięki temu, sytuacje grożące dekonspiracją, są duszone w zarodku. Nie zdarza się, by wampir bezkarnie zabił człowieka. To zbyt niebezpieczne dla pozostałych.

Pozornie bezpieczni i pozornie niezniszczalni - taki jest obraz wampirów na wstępie. Dlaczego pozornie? Tu sprawy się komplikują, okazuje się, że wampiry mają wroga, i to potężnego. Tak samo "nieludzkiego", jak oni sami. Groźnego i... niszczącego właśnie wampiry. Działającego bez skrupułów i łamiącego wszelkie zasady, które dotąd chroniły przed ujawnieniem prawdy o istotach żywiących się krwią.

Główna bohaterka, Schuyler van Alen, jest zbuntowaną nastolatką, znacząco wyróżniającą się w prywatnej, elitarnej szkole, do której uczęszcza dzięki dawnym koneksjom. Zdecydowanie nie pasuje do środowiska bogatych, często rozpieszczonych i pewnych siebie rówieśników z dobrych rodzin. Tym większy jest szok Schuyler, gdy okazuje się, że wielu z uczniów szkoły, tak samo jak wiele znanych i wpływowych osób jest ze sobą - i z nią - powiązanych tajemnicą "błękitnej krwi".

Inicjacja do świata wampirów budzi wiele emocji, które wzmagają się, gdy dochodzi do trudnych do wyjaśnienia zabójstw. I chociaż wersja oficjalna (zarówno w środowisku "ludzkim", jak i wampirzym) mówi o "normalnych" przyczynach, okazuje się, że prawda jest bardziej skomplikowana.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.07.2010 16:57

Mit o wampirach jest obecny w literaturze od bardzo, bardzo dawna, właściwie od zawsze, w tej, czy innej postaci. Ostatnio namnożyło się tego typu książek, to fakt. Nie twierdzę, że "Błękitnokrwiści" to dzieło epickie; zawsze jednak warto oderwać się na chwilę od komputera, telewizji, czy pracy i - coś przeczytać. Chociażby po to, by poćwiczyć wyobraźnię.
Może wtedy, po przeczytaniu czegoś tak "lekkiego" najdzie ochota na książkę naprawdę godną uwagi, mądrą i skłaniającą do myślenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ech... wampir jaki to nośny temat. Prof.Janion już to wyjaśniała. Nic się na to nie poradzi. Trzeba jedynie znaleźć swój wampirzy temat : film, książkę i już...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.