Facebook Google+ Twitter

Cienie czułoświatłości -- wieczór autorski Anety Mlaś

W piątkowy wieczór 14 lutego o godz. 17.30 w Klubie „Orion" TSM „Oskard" w Tychach przy ul. Orzeszkowej 2 odbyła się piękna poetycko-artystyczna impreza zorganizowana przez Grupę Poetycką „Orion".

Ekspozycja 2 / Fot. Jerzy GranowskiW piątkowy wieczór 14 lutego o godz. 17.30 w Klubie „Orion" TSM „Oskard" w Tychach przy ul. Orzeszkowej 2 odbyła się piękna poetycko-artystyczna impreza zorganizowana przez Grupę Poetycką „Orion". Był to wieczór Anety Mlaś poetki i graficzki, która ma w swoim dorobku zdobycie I miejsca w Konkursie Jednego Wiersza (SDK „Tęcza" -- Tychy 2012 r.), III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Dla niepokonanych" za swoją pasję -- rysunek i grafika (Warszawa 2009 r.), wyróżnienie i nagrodę za rysunek „Pojednanie" na VI Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej (DK Mikołów 2009 r.). Swoje prace wystawiała, m.in.: „Kadry wyobraźni" (SDK Tęcza -- Tychy 2010 r.), „Rysopisy" (SDK Tęcza -- Tychy 2013 r.), Klub Artystyczny Bakakaj (Tychy 2013 r.), „Wehikuł czasu" -- Galeria Pojedyncza Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek (maj 2013 r.). Prace jej podziawiali na ekspozycjach indywidualnych także mieszkańcy Łodzi i Kętrzyna.

Ekspozycja 1 / Fot. Jerzy Granowski„Cienie Światłoczułości Anety Mlaś" to wyjątkowe widowisko, łączące poezję, obrazy, dźwięki i światło, które uczestnikom na długo zapadnie w pamieci. Bohaterka wieczoru Aneta Mlaś oraz prowadząca Agata Atka Cichy -- poetka i aktorka pomysłodawczyni i rezyserka widowiska poetycko-artystycznego, Łukasz Gwoździak - saksofonista, Michał Wilczek (Maruda Wilon) - czuwający i odpowiadający za oprawę muzyczną oraz grający na harmonijce ustnej, a także Dawid Domaracki z Radia Tychy24.com.pl dali popis profesjonalizmu.

Występ poetki i graficzki Anety Mlaś i prowadzącej Agaty Atki Cichy / Fot. Jerzy GranowskiAneta Mlaś jest absolwentką Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Z zamiłowania rysownik, ilustrator. Członkini Grupy Poetyckiej „Orion" w Tychach. Posiada certyfikat MEN z Grafiki Użytkowej. Wypracowała przez ostatnie lata swój specyficzny styl tworzenia, dzięki czemu jej prace są rozpoznawalne i znajdują swoich nowych właścicieli zarówno w kraju jak i zagranicą. Współpracuje na stałe z kilkoma galeriami artystycznymi, a jej dzieła często są wyróżniane na portalach sztuki. Kto nie miał okazji poznać dzieł Anety Mlaś może to uczynić na jej stronie internetowej.

Zapamietajcie słowa: „Ptaszory Anety Mlaś" bo będzie o nich coraz głośniej.


Poniżej wywiad z Anetą Mlaś:
http://youtu.be/jvlF4Eh9YSY

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.