Facebook Google+ Twitter

Cienie naszego życia – recenzja „Uciec przed cieniem”

Pamiętacie teorie Junga, który mówił o cieniu personalnym, jako stłumionym „Ja”, oraz o wpływie archetypów na nasze życie? Czy to, co spotkało nas we wczesnym dzieciństwie może zdeterminować całe nasze życie? Czy to, czego sobie nie uświadamiamy, nasze lęki, doświadczenia, nasza podświadomość wpływa na nas. A może to tylko psychologiczny bełkot?

Okładka powieści "Uciec przed cieniem" / Fot. materiały wydawnictwaBohaterką książki „Uciec przed cieniem” Ewy Kopsik, jest młoda kobieta, żona śpiewaka operowego, mieszkająca w Wiedniu Polka. Nie cierpi ona artystów, nie znosi męża, ale boi się odejść. Boi się samotności, utraty złudnego poczucia bezpieczeństwa. Kobieta nie potrafi odnaleźć się w życiu, choć jest wykształcona nie panuje nad swoim życiem. Wciąż jest nieszczęśliwa i bierna. Czy po uświadomieniu sobie co jest przyczyną jej życiowej klęski odnajdzie spokój ducha i szczęście?

Bohaterka zmaga się z ciągle złym dla niej światem i własnymi lękami. Początkowo wydaje nam się ona nieudacznikiem, oskarżającym o swoje porażki wszystkich, tylko nie siebie. Jednak wraz z poznawaniem jej, nasz pogląd z pewnością ulegnie zmianie. Czy na lepsze? Na to pytanie odpowiedzcie sami po przeczytaniu powieści.

Książka Ewy Kopsik jest doskonałą powieścią psychologiczną, pokazującą, jak nieuświadamiane wydarzenia mogą sterować i determinować nasze życie. Choć nie jest to łatwa i przyjemna lektura, warto po nią sięgnąć. Być może pomoże ona nam odkryć także przyczyny własnych niepowodzeń czy problemów. W tle historii, znudzonej bohaterki ujrzymy obraz polskiej emigracji okresu stanu wojennego. Obraz przygnębiający – klęski rodaków, nędzy na uchodźstwie, rozwodów i rozpadów rodzin, a także bezsilnej walki o prawo pracy i pobytu. Te dwa poziomy składają się w doskonałą choć nieprzyjemną całość.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kśiążka sięgająca podświadomości człowieka. Uważam, że warta jest przeczytania i przeanalizowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.