Facebook Google+ Twitter

Ciepło na dworze, zaduch w autobusie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-04-01 08:47

Wiosna wkroczyła już na dobre, temperatura wyraźnie wzrosła. Jeszcze bardziej wzrosła w środkach komunikacji miejskiej, takich jak tramwaj czy autobus.

Sonda

Czy podróż autobusem komunikacji miejskiej w ciepłe dni jest komfortowa?

Podczas ciepłych dni, komfort podróży w nowoczesnych autobusach jest mniejszy niż być powinien. Kiedy temperatura powietrza na zewnątrz zbliża się do 20 stopni C., w środku pojazdu panuje o wiele większa. Duszne powietrze jest zagrożeniem dla osób starszych, ale również powoduje, iż każdy chce opuścić pojazd jak najszybciej. Najgorsze jest stanie w dużym korku. Jadąc do pracy, po kilkunastu minutach spędzonych w autobusie, można w zasadzie wziąć prysznic i przeprasować na nowo koszulę.

Pojazdy niskopodłogowe marki Solaris, czy Man zostały wyposażone w system klimatyzacji. Zamontowane są co prawda okna, ale jest ich mało i są niewielkich rozmiarów. Klimatyzacja, jak to w Polsce, albo nie jest używana w ogóle, albo w minimalnym stopniu (co nic nie daje) i cały czas postrzegana jest jako pewien luksus. Otóż obecnie to standard, a luksusem można by nazwać serwowanie napojów chłodzących w komunikacji miejskiej. Za państwowe pieniądze (czyli nasze) kupowane są pojazdy wyposażone w klimatyzację (przez to droższe), tylko po to, aby nazywały się pojazdami klimatyzowanymi. Kierowcy nie włączają klimatyzacji, gdyż pojazd więcej pali i twierdzą, że są im później potrącane pieniądze z powodu nadmiernego zużycia paliwa. Proponuję mniej szaleństwa na drogach, to spalanie spadnie a i pasażerom przyjaźniej będzie. Po co martwić się o pasażerów, kiedy siedzi się częściowo odizolowanym w autobusowej szoferce z indywidualnym nawiewem i klimatyzacją. Apeluję do kierowców o trochę empatii oraz dbałości o pasażerów.

Pasażerowie to nie ziemniaki, które przewozi się z miejsca A do B, tylko ludzie którzy wykupili usługę przejazdu środkiem komunikacji miejskiej. Jakiś poziom usług powinien obowiązywać i należy dbać o klientów, a nie reprezentować postawę monopolisty. Jedynie zwiększenie poziomu usług i dostępności może zachęcić ludzi do korzystania z publicznych środków transportu i do płacenia za przejazd, co nie jest dla wielu do dziś oczywiste.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Mówią, że od smrodu jeszcze nikt nie umarł, natomiast od przeciągów wielu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przewoźnik nie bierze odpowiedzialności za stan higieny pasażerów!!! Włączenie klimatyzacji w autobusie zwiększa zużycie paliwa nawet o 15%, co spowoduje zmniejszenie dochodów kierowcy ( i to tych nieopodatkowanych) nawet o 100%.
Współczuję podróżującym... Samo życie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

przypomina mi się tekst jaki dawno temu wygłosiła pewna elegancka Pani wsiadając w deszczowy dzień do autobusu A we Wrocławiu.
Wsiadła , pociągnęła nosem i powiedziała głośno "śmierdzi jak w terrarium"....święte słowa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaciekawiło mnie.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja również mam niemiłe wspomnienia. Ciągłe korki. Autobus zamiast jechać 25 minut (wg rozkładu jazdy), jedzie godzinę. A co najlepsze jeździ on tylko raz na godzinę. Cały autobus zapchany i duchota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szara nasza rzeczywistość. Ostatnio trochę jeździłem pociągami. To jest dopiero przeżycie. Cofnąć się w czas lat 70tych ubiegłego stulecia. Te same wagony ten sam syf w wc. Jak zimno to nie grzeją a jak ciepło to nie można wyłączyć ogrzewania. Smaczku dodaje jeszcze to że na jednej nieskomplikowanej trasie można mieć nawet trzech przewoźników z których każdy ma inne ważne bilety na przewóz. Powiem nawet że jest gorzej niż w latach 70tych bo polikwidowali warsy. Trasa ze Szczecina do Przemyśla bez warsu. To jest dopiero wyzwanie.Jak nie zaopatrzysz się w wodę do picia do pozostaje tobie wc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadza się w stu procentach. Wczoraj właśnie jechałam takim zatłoczonym autobusem. Owa jazda dostarczyła mi wielu wrażeń, nie tylko węchowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.