Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

396 miejsce

Cieszmy się klimatem adwentu czyli wszystko o jarmarkach świątecznych

W okresie adwentu, niemal we wszystkich miastach na terenie Niemiec, odbywają się tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe, których historia sięga 1434 roku.

Barwne stragany z prezentami, zapachami grzanego czerwonego wina i lokalnych świątecznych przysmaków, pozwalają poczuć magiczną atmosferę zbliżających się świąt.
Jedynie w takiej scenerii, poczuć można magiczną atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. / Fot. Rajmund CzokDo największych, najciekawszych i najliczniej odwiedzanych zaliczany jest również frankfurcki jarmark, który w tym roku odwiedzi ponad trzy miliony osób, nie tylko z regionu Hesji, ale również z zagranicy.

Znakiem charakterystycznym każdego jarmarku jest słynna drezdeńska strucla - "Stolle" oraz aroma oraz czerwone wino z goździkami - "Glühwein" - pite na gorąco. / Fot. Rajmund CzokW tym roku frankfurcki jarmark szczyci się dwustoma pięknie udekorowanymi i bajecznie oświetlonymi stoiskami, karuzelami i diabelskimi kolejkami w stylu wesołego miasteczka, a także smakołykami, nawet z najdalszych zakątków świata. Jednakże jak co roku, na jarmarku króluje bożonarodzeniowa strucla z migdałami, marcepanem i bakaliami – tradycyjna "Stolle".

Takich bajecznie kolorowych kramów jest na frankfurckim jarmarku 200. Wszystkie oblegane do późnych godzin wieczornych. / Fot. Rajmund CzokWielką atrakcję jarmarku stanowią niewątpliwie starodawne i nowoczesne pastorałki, "płynące" z balustrady kościoła ewangelickiego na starym rynku "Römer". Pieśni wykonywane są przez kilkunastoosobowy zespół puzonistów oraz towarzyszące jarmarkowi imprezy kulturalne, a więc koncerty nastrojowych i melodyjnych zimowych utworów.

Specjałem każdego jarmarku są również smakowite prażone kasztany. / Fot. Rajmund CzokWsłuchując się w adwentowe melodie, wchłaniając bajeczną atmosferę jarmarku przy grzanym winie z wonnymi goździkami i delektując się różnego rodzaju specjałami, można do woli rozkoszować się adwentem. Dlatego w tym przedświątecznym klimacie, warto pobyć choćby kilka godzin.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To prawda, warto tam być zobaczyć na własne oczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.