Facebook Google+ Twitter

Ciężarówka nie przejedzie

Dzisiaj rano w Stargardzie Szczecińskim, pod wiaduktem łączącym ulice Wyszyńskiego i Szczecińską, ponownie utknęła ciężarówka.

Znaki informujące o zakazach / Fot. Michał PadiasekTo nie pierwszy przypadek, kiedy pod tym wiaduktem klinuje się samochód ciężarowy. Do takich sytuacji dochodzi tutaj dosyć często. Kierowcy ignorują zakazy wjazdu samochodom powyżej 3,5 t oraz 3,2 m wysokości lub wjeżdżają myśląc, że "im się uda".

Za swoją bezmyślność zapłacił dziś kierowca betoniarki na szczecińskich numerach rejestracyjnych, która zablokowała się na 3/4 długości wiaduktu. Zabrakło dosłownie kilku metrów, by samochód wydostał się na zewnątrz. Spowodowało to znaczne utrudnienia w ruchu, gdyż są to dwie główne ulice w mieście. Ruch odbywał się wahadłowo, kierowała nim policja.

Zaklinowana ciężarówka / Fot. Michał PadiasekTo nie pierwszy taki przypadek pod wiaduktem, dlatego powinni się nim zainteresować zarządcy drogi albo drogowcy. Przydałoby się zawieszenie dużej informacji o zakazie na wiadukcie, zamiast jednej z reklam. Na pewno poprawiłoby to bezpieczeństwo na drodze i zmniejszyło stres kierującym.

Zaklinowana ciężarówka / Fot. Michał PadiasekKolizja spowodowała utrudnienia w ruchu / Fot. Michał Padiasek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.06.2009 14:33

Kierowca powinien zwracać uwagę na znaki, a nie blachę odbijającą się od karoserii. A jeśli mimo ostrzeżenia wjedzie i się nie zmieści, to jest to tylko i wyłącznie jego wina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A wystarczyłyby kawałki blachy, przed wiaduktem, zawieszone na maksymalnie dopuszczalnej wysokości. Odbijając się od karoserii przekonałyby kierowcę, że jednak się nie zmieści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

U nas w Toruniu też często samochody ciężarowe wpadają w pułapkę pod wiaduktem tuż za mostem drogowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajnie tam macie ;p dobre miejsce na artykuły ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masakra, znowu:P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.06.2009 20:59

„Zabrakło dosłownie kilku metrów, by samochód wydostał się na zewnątrz” - w przypadku takiego wiaduktu kilka metrów to akurat dużo ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.