Ciężka przeprawa lidera z beniaminkiem ze Świdnika

Znów wielkie emocje w siedleckiej hali. Lider pierwszej ligi podtrzymał dobrą passę i wygrał czwarty mecz z rzędu.

/ Fot. awW czwartej kolejce I ligi KPS Siedlce Banki Spółdzielcze Grupy BPS wygrały z Avia Świdnik 3-1. W pierwszym secie Siedlecki KPS grał fantastyczny mecz, natomiast drużynie Avii brakowało siły w ataku. W szczególności nieskutecznością raził kapitan zespołu, Jakub Guz.

W drugim secie role się odwróciły. Świdniczanie grali bezbłędnie i ich zwycięstwo nawet przez moment nie było zagrożone. W trzecim secie natomiast na poczatku była bardzo wyrównana walka, ale później kilka prostych błędów że strony świdniczan spowodowało, że KPS odskoczył na kilka punktów i znaczną przewagę utrzymał do końca seta.

Najbardziej emocjonujący był czwarty set. Wprawdzie początek należał do gospodarzy, którzy prowadzili już nawet czterema punktami, ale Avia mozolnie odrabiała straty by doprowadzić do remisu. Jednak ich pogoń została zniweczona, bo po prostych błędach siedlczanie znów odskoczyli na kilka punktów i wydawało się że jest już po meczu, ale Avia jeszcze raz się podniosła. Szczęśliwie zdobyty punkt z zagrywki po siatce oraz kolejny prosty błąd własny dodały skrzydeł KPS-owi który pewnie zakończył ten mecz.

Siedlecka hala jak zwykle wypełniła się po brzegi kibicami KPS-u, jednak dało się zauważyć i usłyszec obecność kilkuosobowej grupy ze Świdnika. Ciekawostka z meczu może być "zmiana" nazwiska przez jednego z zawodników KPS-u. Na koszulce Pawła Rejowskiego pojawił się napis "Rojewski". Czyżby trener Gierymski chciał zmylić przeciwnika? Nawet jeśli, to ta chytra sztuczka nie miała szans powodzenia, gdyż Paweł to były zawodnik Avii, więc wszyscy go tam dobrze znają.