Facebook Google+ Twitter

Ciężki los pracownika. Pracodawcy są bezkarni

Mimo wielu kampanii społecznych, prawa pracownicze w Polsce wciąż są łamane. Nieuczciwi pracodawcy są właściwie bezkarni, a poszkodowani pracownicy mają ograniczoną możliwość dochodzenia swoich racji.

 / Fot. .Obrzeża Krakowa. Okręg przemysłowy. Kilka hurtowni, składów budowlanych, hal produkcyjno - magazynowych. Przy jednej z ulic stoi kompleks blaszanych hal, z logiem firmy zajmującej się szeroko pojętą obróbką drewna. Na stronie internetowej wspomnianego przedsiębiorstwa można znaleźć informacje na temat dotychczasowych realizacji - między innymi inwestycje finansowane z budżetu państwa.

Wydawać by się mogło, że osoby, które znalazły tam zatrudnienie, nie mogą narzekać. Jak się jednak okazuje, pracownicy tego przedsiębiorstwa przeżywają dramat. Pomimo wielu dochodowych zleceń, pracodawca nie wypłaca w terminie wynagrodzeń. W rozmowie z byłym pracownikiem dowiedziałam się, że opóźnienia wypłat dochodziły nawet do 4 miesięcy. Dlaczego pracownicy nie zbuntowali się?

Bardzo ciężko znaleźć nową pracę, nikt nie chce ryzykować pozostania bez jakiegokolwiek, choćby nieregularnego dochodu. Wszyscy mamy rodziny, spłacamy kredyty - opowiada były pracownik. W Polsce sytuacja łamania praw pracowniczych przez pracodawców, to zjawisko nagminne. Nieuczciwi przedsiębiorcy, zatrudniający ludzi do pracy, doskonale zdają sobie sprawę z sytuacji na rynku. Mają poczucie, że pracownik, chcąc utrzymać posadę, zgodzi się na wiele. A jeśli nawet odejdzie, to na jego miejsce znajdzie kolejnych kandydatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

myNaród
  • myNaród
  • 14.03.2012 16:56

brawo wyborcy Platformy
brawo tuskowi frajerzy.
to wasza zasługa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.