Facebook Google+ Twitter

Ciężkie brzmienie krasnostawskiego K.A.S.K.’u

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-02-09 21:37

Ćwiczą, tworzą swoje piosenki i teksty, w końcu dają koncerty – zespół K.A.S.K. w ciągu roku planuje nagrać swoją debiutancką płytę. W naszym mieście nie brakuje ludzi energicznych z pasja i talentem – tylko dajmy im szansę!

Koncert / Fot. archwium zespołuHistoria powstałego w 2005 roku zespołu jest burzliwa. Mimo iż skład ekipy wielokrotnie się zmieniał, to: „nigdy nie przestaliśmy istnieć” – zapewnia jeden z członków zespołu Kelso. K.A.S.K. to zespół tworzony przez pięciu młodych muzyków. Obecnie w skład zespołu wchodzą: „Kelso” – Kamil Michalak (gitara), „Wafel” – Sebastian Witkowski (wokal), Andrzej "Satass" Stępniak (perkusja), Łukasz "Lukas" Bociurski (gitara basowa) oraz Piotr "Peter" Sulej (gitara).

Muzyka

koncert / Fot. archwium zespołu„Cactus Core” – tak określają muzykę, którą sami tworzą i grają. Jak mówi nam wokalista zespołu Sebastian Witkowski: To połączenie metalu, muzyki hardcorowej oraz thrashu. Trudno przyporządkować nas do określonego gatunku, ponieważ gramy to, co czujemy w danej chwili, nie trzymamy się ściśle jednego nurtu. Nasza muzyka zmieniała się na przestrzeni lat, nigdy nie zamykaliśmy się w formie żadnego z gatunków, a łączymy je tworząc nową muzykę.

Ich debiut to rok 2006, koncert w Krasnostawskim Domu Kultury. - Pamiętam, że byliśmy strasznie zestresowani. To był jednak pierwszy raz gdy graliśmy dla dużej publiczności i może przez ten strach efekt nie był idealny - mówi nam wokalista zespołu wspominając tamten dzień.

Zapytani o inspirację i pomysły na tworzenie muzyki muzycy reagują żywiołowo, każdy chce dodać coś swojego. Jednak myśli ich wszystkich zbiera gitarzysta „Kelso”. – Inspirację czerpiemy z życia, naszych doświadczeń, danej chwili, która dostarcza nam tej twórczej weny. Powiem tak, nie ważne czy jestem zły, czy jestem szczęśliwy każde moje uczycie, przeżywane emocje to moja muzyka, wtedy ją tworzę. Muzyka jest dzieckiem moich uczuć – kończy.

Przyszłość

koncert / Fot. archwium zespołuZespół pracuje nad nowymi utworami. – W tej chwili pracujemy nad nowymi kawałkami, które charakteryzują się większa mocą i żywiołowością. Znajdzie się też coś dla fanów spokojniejszych dźwięków bowiem planujemy też nagrać balladę – zapowiada Kamil Michalak.

- W ciągu roku planujemy nagrać płytę, ok. 10 utworów. Będzie to muzyka, którą sami tworzymy i ciągle udoskonalamy od roku. Gdy już wejdziemy do studia chcemy być pewni jakości muzyki jaką gramy i tego, że włożyliśmy w nią całe serce i maksymalny wysiłek - mówi o planach zespołu wokalista Sebastian Witkowski.

Muzyka jest dla nich całym życiem, wypełnia pustkę i daje energię i do działania. Jak mówią każdy dźwięk to duchowe wzbogacenie i motywacja do dalszej wytrwałej pracy. Kochamy grać i naszym marzeniem jest, by nigdy ta radość z grania nas nie opuściła i pozwoliła nam robić w życiu to co chcemy.

Muzycy dawali swoje koncerty nie tylko na krasnostawskiej scenie, grywali także w Lublinie, Radomiu czy Zamościu. K.A.S.K. można można było też usłyszeć na chełmskim festiwalu muzycznym „Chełmstok”. Natomiast ostatnio, przed dwoma tygodniami, grali w Biłgoraju a w ubiegły piątek w Tomaszowie Lubelskim.

-
Za kilka tygodni planujemy koncert w Lublinie, liczymy na sporą frekwencję i serdecznie zapraszamy wszystkich fanów ciężkiej muzyki - zachęca gitarzysta Kamil Michalak. W planach zespołu na najbliższe miesiące są też występy poza granicami województwa lubelskiego.

W każdej chwili ich muzyki można posłuchać w Internecie na stronie: www.myspace.com/kaskband

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.