Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23906 miejsce

Ciężko chora Angelika Żelazko pomaga koledze Maćkowi

"Trochę głupio mi jest Was prosić o pomoc dla niego. Przecież już tyle dla mnie zrobiliście? Jednak muszę spróbować, bo jeśli o to nie zapytam to...?" - pisze Angela na swoim blogu.

Nastolatka zachorowała w 2007 roku. Diagnoza lekarzy z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w / Fot. Angelika Zelazko Lublinie brzmiała: nowotwór złośliwy miednicy. Niestety, po szczegółowych badaniach w klinice w Hamburgu okazało się, że Angelika choruje na inna odmianę nowotworu, a nie na tą, na którą była leczona w Polsce.

We wrześniu br. leczenie zostało definitywnie zakończone. Jedyną szansą, jaką dostała Angelika, był wyjazd na leczenie do Hamburga, gdzie przeszła pozytywnie już trzy chemie.Teraz jest już na terenie Polski i ma anemię, lecz nie traci woli walki.

Wymyśliła coś pięknego. Zobaczcie, co napisała na swoim blogu: "Leżąc tak sobie, przesuwają mi się różne myśli i sytuacje z życia. Takie chwile napełniają mnie różnymi uczuciami. Czasem to  / Fot. Monika Mazursmutne, a czasem wesołe chwile, jednak jedno jest pewne takie chwile są bardzo potrzebne by zrozumieć sens życia.

Na spocie reklamowym poznałam pewnego chłopaka. Jest chory i tak jak ja walczy o to swoje życie. I nie wiem dlaczego, właśnie dziś pragnę mu podarować coś co mu sprawi radość i motywację do dalszej walki. Tym chłopakiem jest Maciek Mazur.

Chciałam Was poprosić, byśmy wszyscy wysłali Maćkowi kartki z życzeniami świątecznymi - tak by mógł odczuć dobroć i bliskość naszych serc." (Angela Żelazko)

Maciek choruje już około roku. Po wielu konsultacjach w kraju i za granicą, lekarze nie  / Fot. Izabela Sokolowskapozostawiają mu najmniejszej nadziei. Przy tak szybkim i rozległym rozwoju choroby niczym już się jej nie da powstrzymać. Podanie następnej chemi przy tak złym stanie Maćka, byłoby zbyt wielkim ryzykiem - chemia nie pomogłaby nic, mogłaby tylko zaszkodzić.

Dołączam do prośby Angeliki też moją prośbę, aby do niej również napisać parę ciepłych słów. Chcę materiał zakończyć słowami Izabeli Sokołowskiej, "słynnej baleriny, która wyrwała się również śmierci: "W tym wszystkim, co My jako jednodniowi "Mikołajowie" możemy wnieść w życie tych młodych ludzi, którzy tylko czekają na ciepłe słowo, na gest,który pozwoli im dalej marzyć i wierzyć? Którzy tak jak wszyscy, którzy potrzebują miłości a także zdrowia i sił. Czy i dla ich uśmiechu jesteśmy w stanie przyodziać "kostium" choć na 1 dzień?"

http://www.maciejmazur.org/
http://angelikazelazko.blogspot.com/
http://lightofhope.info/blog.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Moi drodzy niestety wczoraj odeszla do aniolkow tez Angelika .Tak bardzo mi przykro [*][*][*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochani dziś ok.godziny 7 rano po ciężkiej walce z chorobą odszedł do Domu Pana Maciej Mazur.....SPOCZYWAJ W POKOJU MAĆKU....NIE TAK...TO NIE TAK MIAŁO BYĆ.. http://www.maciejmazur.org/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.