Facebook Google+ Twitter

Cimoszewicz bez szans na sekretarza Rady?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-29 07:45

Włodzimierz Cimoszewicz jako jeden z dwóch oficjalnych kandydatów na sekretarza generalnego Rady Europy został już przesłuchany przez frakcję socjalistów. "Dziennik" pisze, iż rachuby PO, że były premier w rządzie SLD zostanie potraktowany ulgowo przez kolegów z lewicy, zawiodły.

Socjaliści z Rady Europy pytali między innymi o to, dlaczego Cimoszewicz jest senatorem niezależnym i nie jest członkiem klubu SLD. Rozmówcy "Dziennika" mówią, że Cimoszewicz mógł przez to pytanie dużo stracić w oczach przesłuchujących go polityków. Zwłaszcza że jego główny konkurent, norweski socjalista Thorjorn Jagland, w swoim wystąpieniu silnie akcentował mocne związki z lewicą. Jagland był szefem lewicowej Partii Pracy i wiceszefem Międzynarodówki Socjalistycznej.

Zdaniem posła SLD Tadeusza Iwińskiego, wiceszefa Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, który przysłuchiwał się prezentacjom, losy obu kandydatów nie są jeszcze przesądzone. - Ostateczną decyzję socjaliści podejmą dopiero w czerwcu, tuż przed głosowaniem - zaznacza Iwiński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.