Facebook Google+ Twitter

Cimoszewicz nie wyklucza startu w wyborach do europarlamentu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-04 07:56

Włodzimierz Cimoszewicz uważa, że zjednoczenie lewicy przed wyborami do europarlamentu jest nie tylko możliwe, ale konieczne. Były premier mówi "Rzeczpospolitej", że wybory europejskie stwarzają okazję do szerszego współdziałania i szukania racjonalnych porozumień. Cimoszewicz dodaje, że jeśli lewicy uda się porozumieć, to zostanie jej kandydatem na eurodeputowanego.

Rozmówca "Rzeczpospolitej" uważa, że proces wychodzenia lewicy z kłopotów będzie trwał długo. - Tego pacjenta nie postawi się na nogi w ciągu kilku dni - zauważa Włodzimierz Cimoszewicz. Podkreśla, że publiczna debata w Polsce nie może ograniczać się do tego, czy pilot jest chory i kto jakim samolotem poleci do Brukseli.

Cimoszewicz zarzuca też polskiemu rządowi, że w obliczu kryzysu finansowego na świecie zajmuje się zarządem PZPN. - Są pewne granice nieodpowiedzialności. Dwa kolejne rządy walczą z jakimiś ludźmi w PZPN, choć nic do tego nie mają - mówi były premier gazecie. Jego zdaniem w tej walce chodzi o czystą propagandę.

Wywiad z senatorem Włodzimierzem Cimoszewiczem - w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.