Facebook Google+ Twitter

Cimoszewicz: Postulat delegalizacji PiS jest antydemokratyczny

Rosnące sondaże SLD to głównie zasługa PiS i PO. Ludzie są zakłopotani, a Napieralski na tym korzysta - twierdzi w wywiadzie dla RMF FM były premier Włodzimierz Cimoszewicz.

 / Fot. Polskapresse"Jeśli lokalna prasa pisze prawdę, to koledzy z białostockiego SLD raczej zastanawiają się, czy wystawić kandydata przeciwko mnie w moim okręgu wyborczym, czy nie" - mówi w wywiadzie Cimoszewicz. Dlatego były prezes Rady Ministrów wystąpi w wyborach do Senatu bez poparcia partyjnego.

Mimo krytycznego podejścia do polityki prowadzonej przez sojusz, Cimoszewicz uważa, że jeśli PiS wygra wybory to koalicja z tą partią dla SLD byłaby niekorzystna. Poza tym senator nie żałuje swojego głosu w wyborach na prezydenta Komorowskiego. Mało tego stwierdza, że gdyby Kaczyński doszedł do władzy w kraju i poza granicami panowałaby "gigantyczna awantura" - "Bylibyśmy skłóceni z wieloma państwami, także z tego punktu widzenia oczywiście lepiej, że Komorowski został prezydentem"- mówi.

SLD najpopularniejszą partią drugiego wyboru. Najmniej popularny PiS

Mimo to, Cimoszewicz (specjalista w dziedzinie prawa międzynarodowego publicznego) na pytanie o delegalizację PiS stwierdza, że "nie ma mowy o jakiejkolwiek delegalizacji, o podstawach prawnych do tego". "Mam bardzo krytyczną opinię, uważam wręcz, że to jest złowroga formacja, taki czarny lud polskiej polityki"- dodaje w rozmowie z RMF FM.

Platforma Obywatelska przegra wybory parlamentarne?

W związku z wynikami sondażowymi ostatnich tygodni, były premier stoi na stanowisku, że PiS ma swój twardy elektorat. Natomiast Platforma i Tusk nie przekazują społeczeństwu swoich klarownych postulatów. Jak zauważa jest to błąd, gdyż społeczeństwo nie wie dlaczego ma na tę partię głosować. Podobnie krytycznie wyraża się na temat prowadzonego śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

e
 • e
 • 29.04.2011 18:37

Delegalizacja w państwie demokratycznym ? nie , natomiast marginalizacja wskazana i to by był krok w dobrym kierunku. Ucywilizować PiS-u się nie da ,no może jak odejdzie prezes!

Komentarz został ukrytyrozwiń
?
 • ?
 • 29.04.2011 10:01

Czy PiS polączy się z NOPem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
emeryt komandor menel
 • emeryt komandor menel
 • 29.04.2011 09:59

A wy wszyscy zarejestrujcie nas jako partia meneli ,jest nas 35 milionów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
J.G.
 • J.G.
 • 29.04.2011 09:01

Jaka troska p. Cimoszewicza o PiS, taki "demokratyczny" i o dyktaturę wodza, wroga publicznego nr 1.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dobre
 • dobre
 • 28.04.2011 23:33

Boki zrywać. Delegalizacja PIS. A proszę bardzo, tylko co najmniej 30% społeczeństwa było by lekko zdenerwowane (podkreślam zdenerwowane, bo zamieszki były by tu tzw. offtopic ).

Komentarz został ukrytyrozwiń
fabian
 • fabian
 • 28.04.2011 23:28

Panie Cimoszewicz!! zapomniał wół jak cielęciem był.Dziś śpiewa Pan w jednym chórze kościelnym z Komorowskim bo tylko to się liczy.Stracił Pan twarz a co gorsze,że nie widzi jak naród polski żyje bo "dobrze Wam się j.... na robotniczym-niewolniczym chlebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Izkarioza
 • Izkarioza
 • 28.04.2011 21:57

eugeniusz - jest pan sądzę starszym człowiekiem, z uwagi na krótką pamięć. W 2005 roku Tusk po przegranych wyborach prezydenckich z Kaczyńskim, zainicjował ulicami Warszawy marsz z płonącymi pochodniami. Ładnie to wyglądało, więc PiS ten zwyczaj powiela.
Sądzę, że lepiej aby elektorat partyjny maszerował ulicami, niż aby członek PO wkraczał do lokalu opozycyjnej partii z pistoletem i zabijał człowieka jak w Łodzi. Zachowujecie się jak talibowie stosując terror polityczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czeslaw19401309
 • czeslaw19401309
 • 28.04.2011 21:52

Centralna Rada Żydów chce delegalizacji NPD

@eugeniusz Dzisiaj 21:37
Opublikowano: 24.04.2011
"NIEMCY. Centralna Rada Żydów w Niemczech (niem. Zentralrat der Juden in Deutschland) w jednym ze swoich ostatnich oświadczeń kolejny już raz wzywa do delegalizacji nacjonalistycznej Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (NPD). Federacja niemieckich Żydów swoją niedawną odezwę odnosi do nadchodzących pierwszomajowych demonstracji w Niemczech, których spora część odbędzie się pod szyldem nacjonalistów (w tym NPD)."

Komentarz został ukrytyrozwiń
eugeniusz
 • eugeniusz
 • 28.04.2011 21:37

Nie niepierz mózgów ty ,bo tej partii już nie ma ,koleżko śniegowy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
czeslaw19401309
 • czeslaw19401309
 • 28.04.2011 21:19

@eugeniusz Dzisiaj 18:38
Coś Ci się pomyliło. Na razie NDP ma się całkiem dobrze. Na Twym przykładzie widać, że pranie mózgów jest skuteczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.