Facebook Google+ Twitter

Cimoszewicz wystartował ze swoją kampanią

  • Źródło: OhmyNews
  • Data dodania: 2007-10-08 18:01

We wrocławskiej Orbicie SLD poparło "ponadpartyjnego" kandydata na prezydenta. Cimoszewicz wystartował. Konwencja krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej poparła wczoraj starającego się o prezydencki fotel Włodzimierza Cimoszewicza. W iście amerykańskim stylu, w wrocławskiej Orbicie, oficjalnie rozpoczął on swoją kampanię.

W oczekiwaniu na kandydata, przez kilkadziesiąt minut tłum raczył się jednak piwem i specjałami z grilla. Kiedy wszystko na dobre ruszyło można było odnieść wrażenie, że to nie Cimoszewicz, ale świeżo upieczony szef SLD Wojciech Olejniczak jest bohaterem dnia. To on przy dźwiękach ,,Rydwanów ognia' (te same dźwięki towarzyszyły konwencji Donalda Tuska z PO) wkraczał na scenę, co chwila zatrzymywany przez członków swego ugrupowania.

- Nie spodziewałem się, że tylu nas będzie, ale to oznacza jedno - Sojusz zwyżkuje - mówił do zebranych, których według organizatorów miało być nawet trzy tysiące. Na sali było jednak sporo wolnego miejsca. - Rozpoczynamy we Wrocławiu, żeby pokazać innym, że Polska to nie tylko Warszawka - wykrzykiwał, zbierając co chwila oklaski Olejniczak. Wraz z sekretarzem generalnym Sojuszu Grzegorzem Napieralskim przedstawili manifest polityczny partii. Wynika z niego, że po czterech latach rządów SLD Polska jest krajem w dużo lepszej kondycji niż przed nimi, że tylko ta partia wie, czego tak naprawdę Polska potrzebuje. Ale znalazły się w nim również przeprosiny za błędy. Jakie? Tego nie wymieniono.Kiedy na sali pojawił się Włodzimierz Cimoszewicz skandowane co chwila ,,Wojtek, Wojtek' zastąpiło wołanie ,,Włodek, Włodek'. Sam kandydat przekonywał: - Dość wojen polsko-polskich, dość nienawiści w życiu publicznym, dość chamstwa i wzajemnej agresji (...) Zwracam się do wszystkich, którzy myślą podobnie: pomóżcie mi. To co robię, robię w waszym imieniu, dla was, dla wszystkich.Kandydat wybawiciel. Na późniejszej konferencji prasowej

Idczak Marcin

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.