Facebook Google+ Twitter

Cimoszewicz zastąpi Napieralskiego na stanowisku szefa SLD?

Cimoszewicz zastąpi Napieralskiego? Tak nieoficjalnie dowiaduje się TVP Info. Wiadomo, że o fotel lidera Sojuszu nie będą się ubiegać Katarzyna Piekarska, Ryszard Kalisz i Wojciech Olejniczak. Leszek Miller na razie nie potwierdził, czy faktycznie ma zamiar przedstawić taką propozycję Cimoszewiczowi.

 / Fot. M. Obara PolskapresseLeszek Miller ma się spotkać z Włodzimierzem Cimoszewiczem w najbliższą środę. Oficjalnie - by "poradzić się wybitnego działacza lewicy w różnych sprawach", ale jak twierdzi TVP Info, nieoficjalnie, by zaproponować objęcie schedy po Napieralskim. W ciągu kilku dni, jest to już drugie spotkanie obu polityków.

Podczas sobotniego posiedzenia Rady Mazowieckiej, Miller apelował o jak najszybszy wybór przewodniczącego partii i by do minimum skrócić procedury, które doprowadzą do wyłonienia następcy Napieralskiego. "Jeśli zajmujemy się sobą, to nie jesteśmy nikomu potrzebni" – argumentował. Powtórzył też, że sam nie będzie ubiegał się o stanowisko szefa SLD.

Pytany o ewentualne kandydatury, pozytywnie wypowiedział się o obecnej wiceszefowej SLD Katarzynie Piekarskiej, ale sama zainteresowana zapewnia, że nie rozważa tej możliwości. Wcześniej także Ryszard Kalisz i Wojciech Olejniczak zapowiedzieli, że nie będą walczyć o przywództwo w SLD.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Teresa Zenowicz
 • Teresa Zenowicz
 • 24.10.2011 10:46

Partie potrzebują mądrych i charyzmatycznych przywódców. Czy b.premier zechce przewodzić tej dziwnej partii ? Komu i kiedy uda się poskromić nielojalnych aparatczyków SLD?

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
 • 007
 • 23.10.2011 20:30

Zdaje się,że również i on kocha wielkie pieniądze. Więc co to znowu za lewicowiec,który bardziej ma na względzie luksus niż cokolwiek innego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 23.10.2011 19:48

Cimoszewicz jest senatorem niezależnym. Wątpię aby zechciał sprzątać po bałaganie , który zostawił Napieralski. To ryzykowne !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przede wszystkim aby zostać szefem partii trzeba do niej należeć. Zapominacie,że W.Cimoszewicz ma skłonności lewicowe, jednak nie należy on do SLD.
Z wielkim szacunkiem dla W.Cimoszewicza, sądzę, że jest dobrym politykiem, posiadającym dobrze skrystalizowane i stałe poglądy, jednak jak na przywódce, w tak trudnym okresie jest za 'delikatnym", brak mu tzw charyzmy, zacięcia trybuna, bezkompromisowości, woli walki na barykadzie, gdyż widzę go jako polityka biurkowego na nie ulicznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też twierdze, że w obecnej sytuacji, jedynym ratunkiem dla SLDjest Cimoszewicz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
01
 • 01
 • 23.10.2011 19:25

Cimoszewicz jest na miękko robiony....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam jak śmigał przed górnikami. Nadaje się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
XYZ
 • XYZ
 • 23.10.2011 16:37

Mądry facet ,ale ludzi nie porwie, brak skłonnosci przywódczych - brak charyzmy....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
 • Obserwator
 • 23.10.2011 16:27

Teraż widzimy jaka jest różnica pomiedzy SLD a PZPR.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kazimierz.hadam@gmail.com
 • kazimierz.hadam@gmail.com
 • 23.10.2011 16:00

Jeżeli Cimoszewicz zostanie szefem SLD jest to dobra decyzja. Jest jedyny człowiek na lewicy, który pociagnie ludzi za sobą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.