Facebook Google+ Twitter

Cine Latino: Oblicza historii

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-16 14:49

Fundacja „Filmowa Warszawa” wraz z kinem Alchemia zapraszają na pokaz filmów połączonych z wykładami.

 / Fot. Materiały prasowePodczas wydarzenia zobaczyć będzie można następujące filmy:

18.12.2011r. - CINE LATINO: OBLICZA HISTORII

"Głosy niewinności":
Historia jedenastoletniego chłopca, Chavy, mieszkającego w małej wiosce, w ogarniętym wojną domową Salwadorze. Chava i jego koledzy nie mają beztroskiego dzieciństwa. Chava, mimo młodego wieku, udowadnia, że jest prawdziwym mężczyzną. Gdy jego ojciec zostawia matkę i wyjeżdża do Stanów unikając wcielenia do armii, Chava podejmuje pracę jako pomocnik kierowcy autobusu. Jego przyszłość jest jednak niepewna. Uzbrojeni po zęby żołnierze rządowej armii co jakiś czas odwiedzają szkolę Chavy i rekrutują jego dwunastoletnich kolegów. Słuchając rewolucyjnych pieśni na małym tranzystorowym radiu, Chava wymyśla sposób, jak ustrzec siebie i innych chłopców przed poborem.

Wykład: Hiszpańska Wojna Domowa i jej społeczne konsekwencje

"Krowy":
Historia rywalizacji i waśni pomiędzy rodzinami osiadłymi w dwóch baskijskich wioskach - Irigibel i Mendiluze, na przestrzeni trzech pokoleń. Scenerię stanowi mała dolinka w pobliżu Guipúzcoa. Bliskie położenie obu wiosek sprzyja wybuchowi przemocy, który rozgrywa się przed pustymi spojrzeniami krów. Akcja rozwija się pomiędzy drugą wojną karlistowską (1875), a początkiem hiszpańskiej Wojny Domowej w 1936 roku. Opowieść tworzą cztery opowiadania o niezależnej budowie, dotyczące różnych okresów, zachowujące jednak między sobą ciągłość. W czasie akcji następują po sobie trzy pokolenia krów: Txagorrii, Pupille i Blanca.

16.12 - PREMIEROWO: Łono


"Łono":
Nagła, tragiczna śmierć jej ukochanego wstrząsnęła życiem Rebeki. Zwyczajna egzystencja bez miłości jej życia jest dla niej niewyobrażalna. Rebeka jednak się nie poddaje. Nowoczesna medycyna odkrywa przed nią niebezpieczną drogę do spełnienia jej marzenia. Nie będąc jednak w stanie przewidzieć konsekwencji, Rebeka decyduje się dalej podążać tą ścieżką.

REZERWACJE:
alchemia@filmowawarszawa.org, tel. 0 609 525 756

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.