Facebook Google+ Twitter

Cinemagic: III Festiwal Zawodów Filmowych otwarty!

Podczas III Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych "Cinemagic.pl", który odbywa się w Płocku zagrali Lao Che oraz Emir Kusturica - The No Smoking Orchestra.

Lao Che podczas koncertu. / Fot. Piotr TarasiewiczDokładnie o godzinie 20, na płockim starym rynku odbyło się uroczyste otwarcie III Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych "Cinemagic.pl". Przed ogromną sceną zgromadziło się kilka tysięcy ludzi, większość stanowiła młodzież. Wszyscy oczekiwali koncertu płockiego zespołu Lao Che. Na estradę zaczęli wchodzić kolejno muzycy zespołu. Koncert zaczął się przy wielkiej wrzawie publiczności. Muzycy zagrali utwory m.in. z płyt "Powstanie warszawskie" i "Gospel". Świetnej zabawy nie popsuł nawet deszcz. Tłumy ludzi bawiły się pod samą sceną, skandując wraz z muzykami teksty piosenek.

Emir Kusturica / Fot. materiały prasowe - www.cinemagic.plFestiwal jak widać rozpoczął się wyśmienicie. Kolejną atrakcją wieczoru był występ Emira Kusturicy - światowej sławy reżysera i muzyka. Serb ma na swoim koncie dwie Złote Palmy zdobyte na Festiwalu Filmowym w Cannes. Kusturica wystąpił wraz z The No Smoking Orchestra. Po koncercie została natomiast wyświetlona projekcja filmu „Życie jest cudem”, którego reżyserem jest właśnie wyżej wymieniony Emir Kusturica.

Logo III Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych "Cinemagic.pl" / Fot. materiały prasowe - www.cinemagic.plW ramach festiwalu odbywają się również projekcje filmów z serii "Harry Potter". Wyświetlane są także niewyemitowane w telewizji fragmenty "Włatców Móch" Poza tym, zainteresowani mogą zobaczyć warsztaty montażu, czyli jak film powstaje. W codziennych pokazach filmowych znaleźć można także polskie filmy, jak na przykład "Struktura kryształu", " Spirala " czy "Iluminacja" Krzysztofa Zanussiego. Cały program "Cinemagic.pl" dostępny jest tutaj .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ja robiłem fotki dla Naszego Miasta i niestety już ich nie mam. Zostały w redakcji ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałem, że robiłeś zdjęcia i to spod samej sceny, więc może warto by było zrobić jakąś fotorelacje? Ja niestety mimo, że byłem też na samym czele tłumu, który się zgromadził, nie miałem aparatu. Koncert Lao Che był naprawdę świetny! Pozdrawiam! ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, no ;-) Widzę, że na W24 grasuje mój zastępca =D i nawet dobrze się spisuje ;-) Plus. Dobry tekst

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.