Facebook Google+ Twitter

Ciocia Jadzia, czyli rzecz o szkole

Czy z niecierpliwością czekasz na rozpoczęcie roku szkolnego? Zastanawiasz się, jak wielu rzeczy się nauczysz i jak wiele ciekawych osób poznasz? Rozmyślasz nad planem lekcji i martwisz się troszeczkę, jak poradzisz sobie w szkole?

 / Fot. Wydawnictwo Media RodzinaJuż zaczynasz tęsknić za wolnością i czasem, kiedy nie miałeś żadnych obowiązków? Nie przejmuj się, masz prawo tak się czuć – przecież czeka na ciebie nowe wyzwanie. Zdradzę ci też pewien sekret: większość twoich rówieśników obawia się szkoły.
Do szkoły nie ma ochoty iść także bohaterka wspaniałej książki „Ciocia Jadzia. Szkoła”, autorstwa Elizy Piotrowskiej. Autorka wykonała również wszystkie ilustracje, których żywe kolory przyciągają, uruchamiając wyobraźnię i pozwalając poczuć się częścią klasowej społeczności dziewczynki. Staranne wydanie i twarda okładka przyciągają wzrok, a kolejne wydarzenia zamknięte w rozdziały ułatwiają wybór konkretnego tekstu.
Szkoła często kojarzy się z obowiązkami i dyscypliną, a ciągłe ostrzeżenia dorosłych przed rozpoczęciem nauki wzbudzają lęk, a nawet depresję (czyli „chorobę, którą leczy się czekoladą”). Może się jednak okazać, że dzięki Elizie Piotrowskiej będziesz mile zaskoczony, dowiesz się wielu interesujących rzeczy i poznasz wspaniałych kolegów oraz koleżanki.
Szkoda, że wraz z tobą do szkoły nie może iść ciocia Jadzia, jak to ma miejsce w przypadku bohaterki. Wciąż uśmiechnięta i z głowa pełną szalonych pomysłów ciocia ma pełnić funkcję woźnej i pilnować porządku. Jej biurem staje się kotłownia, czyli prawdziwe serce szkoły, a przy tym doskonałe miejsce, by co nieco podsłuchać (choć to nieładnie).
Ciocia Jadzia nie tylko sprząta, ale i umie znaleźć rozwiązanie każdego kłopotu. Nawet, kiedy na zakupy w szkolnym sklepiku brakuje grubemu Wojtkowi, wesołej Beatce, rudej Hani i smutnej Agatce kilku groszy, to nie tylko wręczy im kilka monet, by dzieci mogły zrobić zakupy, ale przy okazji nauczy je matematyki. Szkoda tylko, że w sklepiku są same niezdrowe rzeczy i pokrywanie przez ciocię różnicy w ilości posiadanych a potrzebnych pieniędzy nie będzie zdarzało się często.
Ciocia Jadzia ma też szereg innych umiejętności – potrafi prowadzić szkolny autobus, a w razie konieczności usunąć nawet jego awarię. Jej pomoc jest również nieoceniona w przypadku historii miłosnych. Kto jak nie ciocia potrafi połączyć panią Amelkę i dyrektora szkoły, pana Zajączka? Tylko ona zna ich wspólną pasję, czyli malarstwo, a szczególnie malarstwo Marca Chagalla. Tylko ciocia wraz ze swoim narzeczonym, Zenkiem Pietruszką, potrafi rozpoznać, kiedy Darek kłamie, że boli go brzuch, a kiedy naprawdę potrzebna jest pomoc medyczna. Ciocia ponadto jest doskonałym towarzyszem primaaprilisowych żartów, choć to bardzo nie podoba się pani Scholastyce.
Bohaterka książeczki ma nie tylko wspaniałą ciocię, ale również niezwykłego wujka, który jeździ harleyem davidsonem. Rozmowa z Heńkiem Rockmanem jest o wiele bardziej interesująca niż szkolny teatrzyk, a właściwie lekcja instruktażowa, służąca nauce przechodzenia przez jezdnię. Co więcej, zarówno dzieci jak i ich rodzice słuchając opowieści motocyklisty o wypadku, jaki przeżył, szybko zapamiętują podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.
Szkoda, że każdy z nas nie ma takiej cioci, jak ciocia Jadzia. W każdej chwili możemy jednak otworzyć książkę „Ciocia Jadzia. Szkoła” i przenieść się w kolorowy, pełen przygód świat bohaterki i jej wyjątkowej rodziny. Teraz nie straszna jest już żadna szkoła..

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.