Facebook Google+ Twitter

Ciotka Kim Dzong Una ukrywa się w Polsce? MSZ: "Nie wiemy, sprawdzimy"

Japoński „Yomuri Simbun” opublikował zaskakującą informację. Wg dziennika żona zgładzonego w Korei Północnej Jang Song Thaeka ukrywa się w Polsce.

 / Fot. By Isee1 (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC-BY-2.5 (http://cJapoński dziennik napisał, że Kim Kyong Hui, która jest ciotką Kim Dzong Una, po zgładzeniu męża uciekła z Korei. Wpierw schroniła się w Szwajcarii, a obecnie ma przebywać w Polsce.

Spekulacje wynikają z faktu, że ambasadorem Korei Północnej w Warszawie jest Kim Pyong Il, przyrodni brat byłego przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Ila i Kim Kyong Hui, których ojcem był Kim Ir Sen.

Kim Dzong Un zgładził całą rodzinę męża Kim Kyong Hui, ale ocalił ciotkę. Polskie Radio przypomina, że po poślubieniu ciotki Kim Dzong Una, Jang Song Thaek stał się szarą eminencją północnokoreańskiego reżimu i nadzieją zagranicznych analityków na reformy gospodarcze w Korei Połnocnej. Naraził się jednak Kim Dzong Unowi, który oskarżył go m. in. o korupcję, złe zarządzenia finansami państwa, nadużywanie alkoholu i narkotyków oraz rozwiązłość seksualną. Został skazany na śmierć błyskawicznym procesie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.