Facebook Google+ Twitter

Ciotka Obamy mieszka w Stanach nielegalne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-02 07:28

Ciotka Baracka Obamy nielegalnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Taka informacja pojawiła się w amerykańskich mediach na 3 dni przed wyborami prezydenckimi. Sam Obama twierdzi, że nic o tym nie wiedział, a sztab Demokratów podejrzewa, że za kontrolowanym przeciekiem do mediów stoją Republikanie.

Informację na temat ciotki Obamy podała agencja Associated Press. Według dziennikarzy, amerykański sąd cztery lata temu odmówił 56-letniej obecnie Kenijce prawa do azylu. Od tego czasu, kobieta nielegalnie mieszka w Bostonie. Sztab Baracka Obamy wydał oświadczenie, w którym napisano, że kandydat na prezydenta nic nie wie na temat statusu swojej ciotki.

Ocenia się, że w całych Stanach Zjednoczonych mieszka około 10 milionów nielegalnych imigrantów. Informacja o ciotce Obamy pojawiła się jednak w chwili, gdy John McCain podejmuje ostatnią próbę zwycięstwa w wyborach. Stąd wielu ekspertów, a także sami Demokraci wskazują, że może być to kontolowany przeciek Republikanów.

Informacja na temat ciotki Obamy znalazła się w serwisach informacyjnych amerykańskich mediów, ale raczej jako ciekawostka. Na czołówkach serwisów pojawiają się bowiem aktualne doniesienia z przebiegu ostatnich dni kampanii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.