Facebook Google+ Twitter

Cirque du Soleil po raz pierwszy w Polsce!

Cyrkowe akrobacje, widowiskowe spektakle i podróż do zaczarowanego, kolorowego świata są stałymi elementami spektaklów grupy. W Polsce zaprezentują swój najdłużej grany show „Saltimbanco”.

 / Fot. materiały prasoweKanadyjski Zespół Cirque du Soleil z jednym ze swoich najlepszych widowisk „Saltimbanco”, wystąpi w przyszły weekend (19-22 stycznia) w Ergo Arenie (Gdańsk/Sopot).

Grupa Cirque du Soleil wywodzi się ze świata cyrku. Ich spektakle wychodzą jednak poza ramy zwykłych cyrkowych sztuczek. W widowiskach zespołu nie występują zwierzęta, a program został rozszerzony o elementy teatru i opery. Są to spektakularne pokazy z udziałem wielu performerów, prezentowane na olbrzymich scenach. W trakcie występów artyści wykonują widowiskowe akrobacje, wcielają się w barwne postacie i tworzą zróżnicowane choreografie.

Na stronie internetowej opisują się trzema cechami: brawura, zręczność i gracja. Wyjątkowość ich spektakli buduje połączenie niezwykłych umiejętności z finezyjnym ruchem. Do akrobatycznej gry z trampoliną i trapezem dodają skomplikowaną żonglerkę i zabawę z ogniem, przedstawiając najbardziej rozpoznawalne elementy cyrku i sztuki ulicznej z wielkim rozmachem. / Fot. materiały prasowe

Inspirują się kulturami różnych krajów i nie ograniczają się do jednego gatunku sztuki, płynnie przechodząc z jednej do drugiej. Zdobyte w ten sposób doświadczenia miksują ze sobą, sprawiając, że również granice między światem rzeczywistym i fantastycznym się zacierają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Akrobacje na najwyższym poziomie światowym! Ale to Księstwo Monaco rokrocznie w okresie świąt organizuje najlepsze pokazy cyrkowe i najznakomitszych artystów świata cyrku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.