Facebook Google+ Twitter

„Ciśnienie na życie” na targach CSR

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-03-31 11:52

Już 1 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 5. edycja Targów CSR, realizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zaproszą oni wszystkich uczestników wydarzenia na bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz badania wieku serca.

5. targi CSR to wydarzenie, podczas którego ponad 50 firm, instytucji i organizacji pozarządowych będzie miało okazję do zaprezentowania własnych dokonań na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Organizatorzy tegorocznej edycji skupili się na tematach związanych z biznesem, społeczeństwem i środowiskiem. Wydarzenie zostało objęte partnerstwem i patronatem wielu szacownych instytucji, między innymi: Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Pracy
i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Środowiska. W tym roku, po raz pierwszy wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych, a wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

Wśród głównych partnerów branżowych znalazła się między innymi Polpharma SA - sponsor ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Ciśnienie na życie”. Na stoisku kampanii na wszystkich odwiedzających targi oczekiwać będzie wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, które bezpłatnie zmierzą ciśnienie tętnicze krwi, a także, za pomocą innowacyjnej aplikacji , określą wiek serca badanego.

„Mam nadzieję, że umożliwienie wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych pozwoli zachęcić do pomiarów ciśnienia te osoby, które na co dzień nie sprawdzają stanu swojego układu krążenia, ponieważ najczęściej nie mają na to czasu – czasu dla siebie i swojego serca. A to właśnie regularne pomiary ciśnienia krwi są podstawą prawidłowej kontroli i leczenia nadciśnienia tętniczego, a także szansą uniknięcia ciężkich powikłań, jakimi są tętniaki aorty, udary czy zawał serca” – zauważa prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie”.

Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety, rzucenie palenia i zwiększenie aktywności fizycznej.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.cisnienienazycie.pl

Z bezpłatnych pomiarów ciśnienia i badania wieku serca można skorzystać 1 kwietnia w godzinach między 9.30 a 17.00, przy Al. Ks. J. Poniatowskiego 1 w Warszawie, w galerii Stadionu Narodowego, na poziomie -1.
(Joanna Sobieska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.