Facebook Google+ Twitter

„Ciśnienie na życie” zbada wiek serc uczestników I Dnia Spaceru

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-06-05 15:24

Już 8 czerwca 2014 r., podczas I Dnia Spaceru w Warszawie w ramach kampanii „Ciśnienie na życie”, będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca.

Już 8 czerwca 2014 r., podczas I Dnia Spaceru w Warszawie w ramach kampanii „Ciśnienie na życie”, będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych w godzinach 11:00 – 17:00 na terenie Ogrodu Pałacu w Wilanowie, będzie czekała fachowa ekipa pielęgniarek, która wykona pomiary i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia.

I Dzień Spaceru to zupełnie nowa inicjatywa, która ma na celu promocję zdrowego stylu życia. Dlatego 8 czerwca w kilku miastach Polski odbędzie się szereg aktywności wpływających pozytywnie na kondycję i zdrowie. Uczestnicy akcji w Warszawie będą mogli bezpłatnie zwiedzić Ogrody Pałacu w Wilanowie oraz skorzystać z badań na stoisku kampanii społecznej „Ciśnienie na życie”. Na wszystkich chętnych czekać będzie wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, która nie tylko bezpłatnie zmierzy ciśnienie krwi, ale dodatkowo przy pomocy innowacyjnej aplikacji , przeprowadzi badanie wieku serca.
Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety, rzucenie palenia i zwiększenie aktywności fizycznej.

„Mam nadzieję, że umożliwienie wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych pozwoli zachęcić do pomiarów ciśnienia te osoby, które na co dzień nie sprawdzają stanu swojego układu krążenia, ponieważ najczęściej nie mają na to czasu – czasu dla siebie i swojego serca. A to właśnie regularne pomiary ciśnienia krwi są podstawą prawidłowej kontroli i leczenia nadciśnienia tętniczego, a także szansą uniknięcia ciężkich powikłań, jakimi są tętniaki aorty, udary czy zawał serca” – zauważa prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie”.

Pomiary ciśnienia oraz badanie wieku serca będą odbywać się w dniu 8 czerwca 2014 r., na terenie Ogrodu Pałacu w Wilanowie, w godzinach 11:00-17:00.
Oprócz Warszawy, wydarzenie będzie odbywać się także w Zabrzu, Jeleniej Górze, Gdańsku Bełchatowie i Zamościu.
(Joanna Sobieska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.