Facebook Google+ Twitter

Cisza referendalna - zamknij forum!

"Gazeta Olsztyńska" i należący do niej serwis regionalny wm.pl zamknęły swoje fora internetowe w związku z ciszą referendalną (w Olsztynie odbywa się w niedzielę referendum w sprawie odwołania prezydenta). Inne fora regionalne i miejskie działają normalnie.

Centrum Olsztyna / Fot. Marcin BobińskiW niedzielę 16 listopada odbywa się w Olsztynie referendum w sprawie odwołania ze stanowiska prezydenta miasta Czesława Jerzego Małkowskiego. W związku z tym od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza referendalna - zabroniona jest wszelka agitacja, można jedynie informować o sposobie, miejscach i uprawnieniach do głosowania.

Po radykalne środki sięgnął wydawca regionalnego dziennika "Gazety Olsztyńskiej" i należącego do tej samej grupy serwisu wm.pl. Wraz z rozpoczęciem ciszy referendalnej wyłączone zostały fora dyskusyjne tych serwisów - komunikat na stronie głosi, że zostaną uruchomione ponownie w niedzielę po godzinie 20, czyli po zakończeniu głosowania w Olsztynie. Wyłączenie forów oznacza także, że nie można komentować artykułów w internetowej wersji "Gazety Olsztyńskiej". Screen zamkniętej strony forum wm.pl / Fot. Screen - Marcin BobińskiBlokada dotyczy całego systemu forów, co oznacza, że zablokowane zostały wszystkie wątki w serwisie, także dotyczące neutralnych tematów czy innych miast Warmii i Mazur, choć referendum odbywa się tylko w Olsztynie.

Inne regionalne fora (m.in. forum Gazeta.pl Olsztyn) funkcjonują normalnie - administratorzy na bieżąco usuwają posty mogące łamać ciszę referendalną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

thx;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydawcą "Gazety Olsztyńskiej" jest należąca w większości do Franza Xavera Hirtreitera (byłego prezesa Verlagsgruppe Passau) spółka Edytor, która niedawno podpisała wstępną umowę z Mediami Regionalnymi. Z tego, co wiem, sprzedaż Edytora nie została jeszcze sfinalizowana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

z ciekawości - kto jest wydawcą Gazety Olsztyńskiej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.