Facebook Google+ Twitter

Ciszej nad tymi trumnami woła b. asystent posłanki Natalli-Świat

Przed nami czwarta rocznica katastrofy smoleńskiej.

Przypomnę, 10 kwietnia 2010 roku miała miejsce największa tragedia w powojennej historii Polski: istotna cześć polskich elit politycznych, w tym prezydent RP, zginęli na służbie podczas podróży do Katynia, gdzie miała odbyć się uroczystość upamiętniająca siedemdziesiątą rocznicę mordu polskich oficerów dokonanego przez sowieckie NKWD.
Tymczasem zamiast przygotowywać się do godnego uczczenia tych, którzy zginęli w służbie Rzeczypospolitej Polskiej, zwolennicy tezy zamachu smoleńskiego wszczynają nowa awanturę.
Partia Prawo i Sprawiedliwość porównuje katastrofę w Smoleńsku do zamachu z 11 września 2001 roku na World Trade Center. Przedstawiciele tej partii mają złożyć do laski marszałkowskiej projekt specustawy, poświęcony wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej, ale „wyjaśnianiu” przez „duże W” i tak „na serio”. Zdaniem PiS-u polski wymiar sprawiedliwości zawiódł w tej sprawie. I właśnie dlatego potrzebna jest specustawa: aby naprawić błędy i zaniechania popełnione - zdaniem PiS-u - przez prokuraturę i wszystkich zaangażowanych w wyjaśnianie przyczyn katastrofy smoleńskiej.
Kilka dni wcześniej pojawił się nowy film Anity Gargas pt. „Anatomia upadku 2”, który jest tak naprawdę kontynuacją jej poprzednich filmów, pt. „Anatomia upadku” i „10.04.10”. „Anatomia upadku 2” podtrzymuje dotychczasową linię dwóch wymienionych wcześniej filmów i jasno daje do zrozumienia, że w śledztwie smoleńskim ktoś nie gra fair, pracuje nieprofesjonalnie, oszukuje. Czyli co? Czyli zamach…
Pomimo, iż prokuratura poinformowała, że nie ma żadnych materialnych dowodów, które mogłyby świadczyć o wybuchu na pokładzie prezydenckiego Tupolewa, Antoni Macierewicz idzie w zaparte. Był wybuch, zamach też był. Zresztą zwolennicy teorii zamachu smoleńskiego już nawet nie oczekują powrotu do Polski wraku Tupolewa i czarnych skrzynek. Część propagatorów teorii zamachu w Smoleńsku twierdzi, że wrak po czterech latach już nie jest istotnym dowodem, ponieważ przebywał przecież przez cały ten czas na terytorium Rosji, a rosyjskie służby mogły z nim robić, co chciały. Tak samo zresztą z czarnymi skrzynkami, których zawartość może być sfałszowana przez rosyjskie służby. Czyli czarne skrzynki również już nie są dowodem w tej sprawie.
Nie ma dowodów, ale zamach był!
Czy nie można odnieść wrażenia, że propagatorom teorii o zamachu smoleńskim absolutnie nie zależy na obiektywnej prawdzie o katastrofie smoleńskiej? Przecież jeśli zależałoby im na obiektywnej prawdzie, to przyjmowaliby do wiadomości dowody; te dowody, które w tej sprawie mamy. A dowody te jednoznacznie wskazują: sztucznej mgły nie było, helu nie było, wybuchu nie było, zamachu nie było. Była katastrofa lotnicza!
Czy nie można odnieść wrażenia, że propagatorom tezy o smoleńskim zamachu absolutnie nie zależy ani na ofiarach tej katastrofy, ani na uczczeniu ich pamięci, ani na samopoczuciu rodzin ofiar? Jeśli takie wrażenie byłoby nieuzasadnione, to owi propagatorzy nie wszczynaliby nowej awantury kilka dni przed rocznicą tej tragicznej w skutkach katastrofy. Jeśli to wrażenie byłoby nieuzasadnione, to owi propagatorzy nie podawaliby niesprawdzonych, a wręcz wyssanych z palca informacji; takich, jakoby kilka osób miało przeżyć tę katastrofę. Jak poczuły się rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, kiedy usłyszały taki komunikat z ust Macierewicza, który nawet nie był łaskaw wskazać, o kogo miałoby chodzić? Macierewicz, poddając ten komunikat, rozdrapał rany rodzin. Czy zrobiłby to, jeśli zależałoby mu choć trochę na emocjach tych, którzy stracili tego dnia swoich najbliższych?
Trwa kampania wyborcza, a więc Prawo i Sprawiedliwość wyciąga swój sztandarowy polityczny temat, czyli teorię o zamachu smoleńskim. Partia Jarosława Kaczyńskiego zbija w ten sposób kapitał polityczny. Kilka dni dzieli nas od rocznicy katastrofy smoleńskiej, to media związane z tezą o zamachu smoleńskim podgrzewają atmosferę wokół tego tematu. W ten sposób wzmacniają i cementują swój kapitał medialny oraz mobilizują swoich czytelników i zwolenników.
Kto korzysta na smoleńskiej awanturze w Polsce? Rosja Putina i sam Władimir Putin (mający Polskę w niezbyt dużym poważaniu), który od momentu tej katastrofy przyjął strategię podgrzewania atmosfery w debacie o Smoleńsku. Nie oddaje on wraku i czarnych skrzynek, siejąc tym samym w Polsce niepewność i wątpliwości.
Awantura smoleńska w Polsce służy jedynie rosyjskim interesom i strategii samego Putina, któremu z pewnością łatwiej prowadzi się stosunki z krajem wewnętrznie skłóconym. Dlaczego? Ano dlatego, iż w kraju skłóconym, gdzie zwalczają się na śmierć i życie dwa obozy polityczne, łatwiej jest pewne sprawy rozgrywać i wzmacniać swoją pozycję. Dzielić, aby rozszerzać swoją strefę wpływów. Dzielić, dzielić, aby rządzić. Właśnie w ten sposób postępuje Władimir Putin wobec Polski, skonfliktowanej wewnętrznie tematem smoleńskim.
Rocznica katastrofy smoleńskiej to rocznica tragedii, największej tragedii w powojennej historii Polski.
Rocznica katastrofy smoleńskiej to czas żałoby.
Rocznica katastrofy smoleńskiej winna być czasem zadumy i refleksji.
Rocznica katastrofy smoleńskiej to moment, który powinien być przeznaczony na wspominanie ofiar i tego, czego dokonały w służbie publicznej.
Rocznica katastrofy smoleńskiej to moment, w którym należy uczcić pamięć tych, którzy na służbie Rzeczypospolitej dokonali żywota.
Rocznica katastrofy smoleńskiej to taki czas, w którym nie ma miejsca na awantury i spory. Albowiem owe spory i awantury uniemożliwiają godne uczczenie pamięci ofiar tej katastrofy. Albowiem owe spory i awantury godzą w pamięć ofiar tej katastrofy; ofiar, które są wykorzystywane do bieżącego sporu politycznego, co jest naprawdę niesmaczne i niegodziwe.
Pod pretekstem szukania prawdy o katastrofie smoleńskiej, propagatorzy teorii zamachu w Smoleńsku używają pamięci o ofiarach tej tragedii do walki ze swoimi politycznymi czy medialnymi oponentami i przeciwnikami. A to jest po prostu nie do zaakceptowania!
Byłem jednym z asystentów posłanki na Sejm RP Aleksandry Natalli-Świat. Szanowałem Panią poseł, szanowałem także jej zaangażowanie na rzecz Polski i jej obywateli. Dla mnie katastrofa smoleńska była ogromnym ciosem i nadal uważam ją za jedną z największych tragedii w całej historii Polski.
Ofiary katastrofy smoleńskiej zasługują na godne uczczenie ich pamięci. Dlatego apeluje: ciszej, ciszej nad tymi trumnami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wdowiec nie może się wychylić . Musi powtarzać co Macierewicz nakazał .

Komentarz został ukrytyrozwiń

A wdowiec po Pani Posłance właśnie "krzyczał" w Kropce nad i zupełnie inaczej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.