Facebook Google+ Twitter

Citigroup ogłasza kolejne zwolnienia

Citigroup, jeden z największych amerykańskich banków ogłosił dzisiaj, iż zamierza zwolnić kolejne 50 tysięcy pracowników. W sumie z powodu kryzysu na światowym rynku bankowym, Citigroup zredukuję zatrudnienie o 20 procent (w sumie 75 tys.)

Strata banku za ubiegły rok wyniosła ponad 20 bilionów dolarów. Szacuje się, że do końca 2010 roku koncern nie będzie generował dochodów.

Pomimo kryzysu, sytuacja banku jest stabilna, a jego pozycję na rynku określa się jako bardzo dobrą. Zwolnienia są naturalnym procesem uruchomionym w celu ograniczenia kosztów. Te natomiast teoretycznie w 2009 roku mają zostać zredukowane o 20 procent i wynieść około 50 bilionów dolarów.
 / Fot. PAP/ANDY RAIN
Polska filia amerykańskiego Citigroup - Bank Citi Handlowy, ma się jednak znacznie lepiej. Według raportu opublikowanego na stronie banku, trzeci kwartał roku przyniósł znaczącą poprawę wyniku netto i utrzymanie wysokiej płynności.

Polscy bankowcy mogą spać spokojnie. Citigroup zapowiedział redukcję zatrudnienia przede wszystkim w centralach w Londynie oraz Nowym Jorku.

Źródło: BBC, Citi Bank

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.