Facebook Google+ Twitter

Citta będzie typować zwycięzców w Euro 212?

Do wyborów na "EURO sierotkę" lub jak kto woli "Euro medium" stanęły trzy zwierzęta: papuga Żako, oślica Kasia i słonica Citta. Wygrała Citta i to ona będzie typować zwycięzców w finale Euro 2012.

Citta po zjedzeniu piłki / Fot. Sławomir OstrowskiZwierzęta z krakowskiego ZOO miały za zadanie trafnie wytypować zwycięzcę w meczu finałowym Ligi Mistrzów. Zarówno Kasia, jak i Żako, zgodnie wskazały na wygraną FC Bayern Monachium, Citta nie miała wątpliwości - zwycięzcą miała zostać drużyna Chelsea Londyn. Co prawda, sam mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1 i dopiero karne przyniosły rozstrzygnięcie 4:3 na korzyść Chelsea Londyn, ale w ogólnym rozrachunku wyszło na to, że słonica Citta miała rację.

Zobacz, jak typowały krakowskie zwierzęta:Poznaj krakowską maskotkę Euro 212:

Słonica Citta, bo o niej mowa, urodziła się na wolności w 1979 roku, swoją karierę rozpoczęła bardzo wcześnie, ponieważ już jako roczne słoniątko trafiła do niemieckiego cyrku Helmuta Quaisera. Tam, jako jedyny słoń, zbierała oklaski przez 20 lat.Oślica Kasia, konkurentka Citty w walce o zostanie maskotką Euro 2012 / Fot. Sławomir Ostrowski

W tym okresie Citta bardzo zżyła się ze swoim trenerem Jackym Quaiserem. Citta chętnie wykonywała jego wszystkie polecenia, ale nie była w stanie zaakceptować innych ludzi w swoim otoczeniu i nie ufała nawet pozostałym pracownikom cyrku. W 1999 roku zapadła decyzja o sprzedaży Citty, ale okazało się, że wszystkie zainteresowane nią cyrki zrezygnowały, nie będąc w stanie poradzić sobie z jej trudnym charakterem. Słonica trafiła do ogrodu zoologicznego w Hamburgu, tam zabawiła zaledwie 12 dni, po których ponownie wróciła do swego macierzystego cyrku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

nie zapominajmy o "prawdziwej, Ukraińskiej świni!" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może to nie ośmiornica, ale też swój wróżbiarski instynkt ma ;) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.