Facebook Google+ Twitter

CITTRU przedłużono certyfikat jakości

Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju otrzymało certyfikację systemu zarządzania jakością na usługi szkoleniowe oraz uzyskało certyfikat na usługi doradcze o charakterze proinnowacyjnym. Co to oznacza?

Certyfikat ISO dla CITTRU / Fot. CITTRUSłowa jakość używamy na co dzień. Mówimy o jakości produktów np. samochodów, telewizorów czy jakości pracy, wykładu dla studentów, wykonanej pracy itp. Na tym wspólne postrzeganie jakości przez ludzi się kończy. Dla jednych np. dany model samochodu jest wysokiej jakości, inni mają zupełnie inne zdanie i doświadczenia.

Dlatego właśnie zostały stworzone normy ISO. Są one powszechnie uznawane za podstawę budowania systemów zarządzania jakością we wszystkich organizacjach, bez względu na rodzaj ich działalności. Normy te zawierają terminologie, wymagania i wytyczne, dotyczące wprowadzania, udoskonalenia i kontrolowania systemu zarządzania jakością.

Właśnie te wymagania spełniło CITTRU aby otrzymać certyfikat w zakresie zgodności Systemu Zarządzania Jakością z normą PN-EN ISO 9001:2001 - oraz zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie Krajowego Systemu Usług (KSU) dla MSP - CITTRU zostało wpisane do rejestru KSU z numerem 06/19/2006/199 w zakresie usług szkoleniowych już w roku 2006.

Jakie usługi szkoleniowe oferuje CITTRU zgodnie z normą ISO 9001:2001?

1. Zostań przedsiębiorcą.
2. Ochrona własności intelektualnej.
3. Badanie innowacyjności produktu lub technologii.
4. Finansowanie pozabudżetowe projektów badawczo-wdrożeniowych.
5. Pomoc dla firm typu spin-off i start-up.
6. Szkolenia zamknięte.

Skrót KSU oznacza Krajowy System Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jest to sieć współpracujących ze sobą nie komercyjnych organizacji, które świadczą usługi doradcze dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób dopiero podejmujących działalność gospodarczą. Podstawowym celem KSU jest podniesienie konkurencyjności polskich MSP poprzez dostarczenie im kompleksowej oferty wysokiej jakości usług oraz przygotowanie ich do działania na Jednolitym Rynku Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.