Facebook Google+ Twitter

City break, czyli jak wyrwać się na weekend

Za oknem sytuacja nie wygląda zachęcająco – wieje, pada śnieg, a o słońcu nikt już chyba w tym kraju nie pamięta. Może przydałoby się zrobić coś szalonego i ciekawie spędzić kilka wolnych dni? Z rozwiązaniem przychodzą city breaks.

Polacy nie podróżują zbyt często. Z badań CBOSwynika, że w roku 2010 tylko co trzeci Polak wyjechał na
wypoczynek. Jednak jak pokazuje raport, jest jeszcze dla narodu nadzieja. Jak się okazuje, rośnie liczba osób wybierających krótkie, kilkudniowe wyjazdy. Moda na city break obecna jest również w Polsce. Jak podaje Gazeta Prawna, w tym roku z weekendowych wypadów za granicę skorzysta nawet o 20 proc. więcej Polaków niż w roku ubiegłym.

Co kryje się za tym fenomenem? Przede wszystkim niskie ceny. Dzięki szerokiej ofercie niskobudżetowych linii lotniczych przelot do Londynu, Barcelony czy Mediolanu może kosztować 150 zł, a nawet mniej, i to w obie strony. Jeśli doliczyć do tego nocleg w tanim hotelu lub hostelu to cały wypad nie przekroczy kwoty 500 zł.

Przykładowe ceny popularnych city breaków podaje Dziennik Turystyczny, powołując się na analizę internetowego biura podróży Tripsta.pl. Wliczając w cenę wycieczki przelot w obie strony i nocleg w hotelu, weekend w Londynie wyniesie 357 zł, w Mediolanie 423 zł, a w Barcelonie 447 zł. Oczywiście, kwoty te mogą być jeszcze niższe jeżeli zdecydujemy się na hostel, ale wtedy należy liczyć się z pewnymi niedogodnościami, jak np. 8-osobowe pokoje, czy współdzielona łazienka.

Zasada, o której warto pamiętać w przypadku city breaków to: im szybciej, tym lepiej. Kupując bilety z miesięcznym wyprzedzeniem można zmniejszyć koszty przelotu o kilkadziesiąt a nawet kilkaset złotych. Jednak nic straconego i dla tych, którzy wolą działać spontanicznie. Często zdarza się, że tanie linie lotnicze wprowadzają specjalne promocje na kilka dni przed odlotem – warto więc trzymać rękę na pulsie i systematycznie sprawdzać oferty.

Do najpopularniejszych baz wypadowych obecnie zaliczyć można Londyn, Mediolan, Barcelonę i Paryż. Cieszą się one szczególnym zainteresowaniem wśród turystów nie tylko ze względu na bogatą i zróżnicowaną ofertę kulturalno-rozrywkową, ale także, a może przede wszystkim, dzięki dostępności i niskiej cenie biletów lotniczych.

Najkorzystniejsze oferty można znaleźć poza sezonem wakacyjnym i narciarskim, czyli zazwyczaj od lutego do maja, a także w październiku i listopadzie. Wtedy ceny lotów jak i miejsc noclegowych są najniższe. Można zatem uznać, że sezon city breaków właśnie się zaczął, a słoneczna Barcelona czy też Paryż czekają na zmęczonych zimą Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.