Facebook Google+ Twitter

Ciuchcią retro na majówkę do Wolsztyna

W dniach 1-3 maja rokrocznie w Wolsztynie obchodzone są Dni Wolsztyna. Na gości czeka wiele niespodzianek i bardzo ciekawy program imprez, m.in.: wybory Miss Świata Parowozów, Parada Parowozów i występ Kasi Kowalskiej.

parowóz 01 509 [parowóz wł. Towarzystwa Pressnitztalbahn 11 wagonów własności LDC Cottbus Fot.Dorota Michalczak / Fot. Dorota MichalczakJuż 30 kwietnia rozpoczęły się imprezy zorganizowane z okazji corocznych Dni Wolsztyna. W piątek odbyło się unikalne widowisko "Para, Światło i Dźwięk", podczas którego zaprezentowano parowozy w efektownej oprawie świetlnej oraz przy specjalnie przygotowanym programie muzycznym. Odbyły się również wybory Miss Parowozów.

1 maja, o godzinie 13.30, odbyła się Parada Parowozów: prezentacja najpiękniejszych parowych lokomotyw z Polski oraz innych krajów Europy. W paradzie wzięły udział parowozy z Wolsztyna, ze Skansenu w Chabówce oraz maszyny z Czech, Węgier i Niemiec. Po paradzie parowozów rozpoczął się pokaz artystyczny "Podróż po Europie".

Parowóz z Niemiec widzicie na załączonej fotografi. Wyszłam mu naprzeciw i powitałam półgodziny wcześniej od przewidywanego przyjazdu do Wolsztyna, a to dlatego, że nieopodal mojego domu przejeżdzał.

Tutaj będziemy mogli oglądać paradę parowozów on-line.

Trzydniowy program imprez w Wolsztynie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Mój ojciec w dzieciństwie chodził dziesiątki km oglądać "diabelską maszynę". Dziadek został maszynistą parowozu a mój ojciec zajmował się maszynami parowymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniałości! Dobrze, że są jeszcze ludzie, co nie zajmują się polityką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszam za rok. Pomogę!.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.05.2010 20:43

Kiedyś kupowałem poszczególne lokomotywy, wagoniki, tory, rozjazdy, zwrotnice, domki, wiadukty, tunele, semafory, itp. Niby dla syna do zabawy, teraz mam w kartonach złożony potężny tabor kolejowy. Nawet powiem, że bardzo potężny :) Poczeka na wnuki :) Tyle miałem styczności z koleją, ale mimo wszystko mam jakiś sentyment do starych dymiących parowozów:)))) Dziękuję za link do strony, w tym roku nie dam rady ale w następnym , kto wie czy się nie wybiorę tam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoni zapraszam na stronę Parowozowni w Wolszynie http://www.parowozowniawolsztyn.pl/aktualnosci.
Piękna Helena nią najbardziej Wolsztyn się szczyci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.05.2010 20:16

Stara poczciwa lokomotywa już tylko wspomnieniem się stała:) Tyle lat poczciwie ciągała wagony i poszła w odstawkę. Cóż postęp wkracza wszędzie i nie ma miejsca na sentymenty. Dobrze, że jest grupka miłośników kolei i nie skazała starych lokomotyw i wagonów na całkowitą zagładę i zapomnienie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I filmy - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla tych, którzy zastanawiają się jeszcze nad wyprawą do Wolsztyna, zdjęcia sprzed trzech lat link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.