Facebook Google+ Twitter

Ciuchcią retro na majówkę do Wolsztyna

W dniach 1-3 maja rokrocznie w Wolsztynie obchodzone są Dni Wolsztyna. Na gości czeka wiele niespodzianek i bardzo ciekawy program imprez, m.in.: wybory Miss Świata Parowozów, Parada Parowozów i występ Kasi Kowalskiej.

parowóz 01 509 [parowóz wł. Towarzystwa Pressnitztalbahn 11 wagonów własności LDC Cottbus Fot.Dorota Michalczak / Fot. Dorota MichalczakJuż 30 kwietnia rozpoczęły się imprezy zorganizowane z okazji corocznych Dni Wolsztyna. W piątek odbyło się unikalne widowisko "Para, Światło i Dźwięk", podczas którego zaprezentowano parowozy w efektownej oprawie świetlnej oraz przy specjalnie przygotowanym programie muzycznym. Odbyły się również wybory Miss Parowozów.

1 maja, o godzinie 13.30, odbyła się Parada Parowozów: prezentacja najpiękniejszych parowych lokomotyw z Polski oraz innych krajów Europy. W paradzie wzięły udział parowozy z Wolsztyna, ze Skansenu w Chabówce oraz maszyny z Czech, Węgier i Niemiec. Po paradzie parowozów rozpoczął się pokaz artystyczny "Podróż po Europie".

Parowóz z Niemiec widzicie na załączonej fotografi. Wyszłam mu naprzeciw i powitałam półgodziny wcześniej od przewidywanego przyjazdu do Wolsztyna, a to dlatego, że nieopodal mojego domu przejeżdzał.

Tutaj będziemy mogli oglądać paradę parowozów on-line.

Trzydniowy program imprez w Wolsztynie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Mój ojciec w dzieciństwie chodził dziesiątki km oglądać "diabelską maszynę". Dziadek został maszynistą parowozu a mój ojciec zajmował się maszynami parowymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniałości! Dobrze, że są jeszcze ludzie, co nie zajmują się polityką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszam za rok. Pomogę!.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.05.2010 20:43

Kiedyś kupowałem poszczególne lokomotywy, wagoniki, tory, rozjazdy, zwrotnice, domki, wiadukty, tunele, semafory, itp. Niby dla syna do zabawy, teraz mam w kartonach złożony potężny tabor kolejowy. Nawet powiem, że bardzo potężny :) Poczeka na wnuki :) Tyle miałem styczności z koleją, ale mimo wszystko mam jakiś sentyment do starych dymiących parowozów:)))) Dziękuję za link do strony, w tym roku nie dam rady ale w następnym , kto wie czy się nie wybiorę tam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoni zapraszam na stronę Parowozowni w Wolszynie http://www.parowozowniawolsztyn.pl/aktualnosci.
Piękna Helena nią najbardziej Wolsztyn się szczyci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.05.2010 20:16

Stara poczciwa lokomotywa już tylko wspomnieniem się stała:) Tyle lat poczciwie ciągała wagony i poszła w odstawkę. Cóż postęp wkracza wszędzie i nie ma miejsca na sentymenty. Dobrze, że jest grupka miłośników kolei i nie skazała starych lokomotyw i wagonów na całkowitą zagładę i zapomnienie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I filmy - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla tych, którzy zastanawiają się jeszcze nad wyprawą do Wolsztyna, zdjęcia sprzed trzech lat link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.