Facebook Google+ Twitter

CKE: środowy egzamin przebiegał spokojnie

Gimnazjaliści pisali dziś matematyczno-przyrodniczą część egzaminu. CKE potwierdza spokojny przebieg egzaminu, a co na temat testu sądzą sami uczniowie i nauczyciele? Sprawdź wyniki naszej sondy!

Ponad 520 tys. uczniów III klas z blisko 7 tys. gimnazjów w całym kraju przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego / Fot. Fot. PAP/Lech Muszyński - Do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej nie dotarły żadne sygnały o zakłóceniach – informował dyrektor CKE, Marek Legutko. Dziś była sprawdzana wiedza matematyczno-przyrodnicza uczniów.

Jak ujawnił Legutko, tematem przewodnim testu była woda. - W tym roku położyliśmy szczególny nacisk na to zagadnienie. Zadania dotyczyły np. Bałtyku i poziomu jego zasolenia – powiedział.

Arkusze testu matematyczno-przyrodniczego rozwiązywanego przez gimnazjalistów jeszcze w środę CKE ma opublikować na swojej stronie internetowej.

We wtorek – w pierwszym dniu egzaminu gimnazjaliści pisali test z wiedzy humanistycznej. Obie części egzaminu trwały po dwie godziny, dla uczniów z dysleksją – trzy godziny.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie mógł przystąpić do egzaminu we wtorek i środę, będzie go pisać w drugim terminie – w czerwcu. Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Uczniowie poznają go w połowie czerwca.

Przeprowadziłem dziś krótką sondę przed Gimnazjum nr 72 W Warszawie. Poprosiłem 50 gimnazjalistów wychodzących z egzaminu o określenie jego trudności w skali od 1 do 10 (1 – bardzo łatwy, 10 - bardzo trudny). Wyniki:

1 – 3 osoby
2 – 0 osób
3 – 7 osób
4 – 7 osób
5 – 6 osób
6 – 6 osób
7 – 9 osób
8 – 4 osoby
9 – 2 osoby
10 – 6 osób

Jak widać większość tegoroczny egzamin uważa za średnio trudny. Mimo że wielu odpowiedzi gimnazjaliści nie byli pewni panował radosny nastrój. - Już po wszystkim – mówili ciesząc się rozpoczętymi właściwie wakacjami.

Co o tym sądzą nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do ostatecznego sprawdzianu? - Średnio trudny – skomentowała część humanistyczną jedna z nauczycielek języka polskiego Jadwiga Łopatka z Gimnazjum nr 72 w Warszawie. Zarówno nauczyciele jak i gimnazjaliści potwierdzali, że kłopoty mogła jednak sprawić rozprawka. A co wy sądzicie o tegorocznym egzaminie? Czekamy na wasze komentarze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.