Facebook Google+ Twitter

Clarkson o strajkujących związkowcach: "Chciałbym ich powystrzelać"

Znany dziennikarz motoryzacyjny w jednym z programów BBC skomentował strajk związków zaowodowych. Jego słowa wywołały oburzenie i komentarz Davida Camerona.

Jeremy Clarkson / Fot. Tony Harrison; CC BY-SA 2.0 / WikipediaW środę 30 listopada strajkowało 37 związków zawodowych wśród których byli m.in. nauczyciele, pielęgniarki, sanitariusze czy urzędnicy państwowi. Był to największy protest na wyspach od 1979 r.

Tego samego dnia na antenie stacji BBC w programie "The One Show" znani komentowali najważniejsze wydarzenia dnia. Wśród nich był popularny dziennikarz motoryzacyjny Jeremy Clarkson. "Chciałbym ich wszystkich powystrzelać. Wziąłbym ich na zewnątrz i wykonał egzekucję na oczach ich rodzin" - tak mówił o strajkujących pracownikach sektora publicznego, którzy sprzeciwiają się planom reform emerytur w Wielkiej Brytanii.

Według Clarksona protestujący mają zapewnione emerytury i nie powinni narzekać, ponieważ reszta społeczeństwa musi samodzielnie zarabiać na życie.

Po skandalicznej wypowiedzi do BBC wpłynęło prawie 5 tys. skarg. Jeden ze związków zawodowych zażądał zwolnienia dziennikarza.

Wypowiedź Clarksona skomentował premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, który stwierdził, że to był "głupi" komentarz i że możliwe, iż dziennikarz mniał co innego na myśli - podaje TVN24.

Po licznych skargach BBC i Clarkson wydali oświadczenie. Clarkson przeprosił za swoje słowa, które miały być nieudanym żartem. "Nawet przez chwilę nie chciałem, by te uwagi zostały wzięte na poważnie. Jeśli ja i BBC wyrządziliśmy krzywdę, jesteśmy szczęśliwi, mogąc za to przeprosić" - napisał w swoim oświadczeniu Jeremy Clarkson.

Dla związków zawodowych to za mało. Związkowcy zapowiedzieli już pikietę przeciwko dziennikarzowi.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

pawel ladziński
  • pawel ladziński
  • 02.12.2011 18:10

Clarkson mimo że jestem jego fanem nie do końca ma racje bo czepił się roboli za parę funtów anie gnoi za miliony . Mówię to też o prezesach tych związków które tam protestowały

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek Kramarz
  • Mirek Kramarz
  • 02.12.2011 16:25

>>>>>Zastanawia mnie co by powiedział Clarkson,na temat rządu Tuska - pewnie też by ich powystrzelał,za całokształt pracy twórczej ,a właściwie za nic nierobienie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzegorz
  • Grzegorz
  • 02.12.2011 15:24

Czy autor zapoznał się z wywiadem w całości, bo nie wygląda na to. Artykuł jest oparty na wyciągniętym z kontekstu fragmencie całej wypowiedzi. Zachęcam do zapoznania się z całością i przeredagowaniu artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.