Facebook Google+ Twitter

Clena obława na włoską Cosa Nostrę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-15 12:55

Zaciska się pętla wokół ukrywającego się bossa Cosa Nostra Matteo Messiny Denaro. Na wniosek prokuratury do walki z mafią w Palermo, policja aresztowała dziś 19 osób z najbliższego otoczenia mafioso, które pomagały mu utrzymywać kontakty z organizacją.

Operacja była dalszym ciągiem akcji przeprowadzonej w czerwcu ubiegłego roku, która miała ten sam cel - pozbawić szefa Cosa Nostra chroniącego go otoczenia. Przypuszcza się, że tym razem udało się dotrzeć do jego najbliższych współpracowników. Wśród zatrzymanych jest brat Messiny Denaro Salvatore i kilka osób z najbliższej rodziny. Większość stanowią jednak osoby pozornie będące poza wszelkim podejrzeniem.

Wszyscy aresztowani są oskarżeni o przynależność do organizacji przestępczej o charakterze mafijnym, wymuszanie haraczu, nielegalny przerzut pieniędzy. Ich główną działalnością było utrzymywanie kontaktu ukrywającego się od 14 lat bossa z innymi członkami kierownictwa Cosa Nostra. Prokuratura ma nadzieję, że następna operacja zakończy się schwytaniem samego Matteo Messiny Denaro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.