Facebook Google+ Twitter

Clicks zapowiada debiutancki album

22 stycznia ukaże się debiutancka płyta trio Clicks zatytułowana „Glitch Machine”. Zespół prezentuje pierwszą zapowiedź tego wydawnictwa – utwór „You’re here to stay”.

 / Fot. materiały prasoweMinęło już sporo czasu od założenia CLICKS. W końcu zespół trafił pod skrzydła wytwórni Dependent Records. CLICKS z pewnością będzie powiewem świeżości na scenie electro. Po niekończących się sesjach nagraniowych polskie trio, które bywa porównywane z Daft Punk, Nitzer Ebb czy Anthonym Rotherem, jest gotowe do wystrzału z wszystkich dział. Możemy z dumą ogłosić, że debiutancki album "Glitch Machine" ukaże się 22 stycznia 2016 roku.

Glitch – elektroniczne zakłócenie, zły impuls bądź błąd w matrycy, przewracający pracę systemu do góry nogami – to jest dokładnie to, co CLICKS zrobi ze sceną, gdy „Glitch Machine” wyśle elektryczne impulsy do Twojego mózgu i spowoduje przyjemny masaż kory przed-czołowej.

CLICKS są na tyle przekonujący , że wytwórnia Dependent postanowiła wzbogacić to wydawnictwo o limitowaną wersję 200 sztuk, z dodatkowym singlem i czterema pocztówkami. „The Ultimate Glitch Machine” zostanie szybko wyprzedane.Rzadko się zdarza, żeby od odkrycia zespołu do podpisania kontraktu minęło tyle czasu – tak jak to miało miejsce w przypadku CLICKS. Polskie trio pracowało nad debiutanckim albumem „Glitch Machine” trzy lata. Wcześniej udostępnili kilka utworów i remiksów na różnych undergroundowych składankach. Na „Glitch Machine” warto było jednak czekać. Zespół stworzył oryginalne dzieło, pełne nowoczesnych brzmień i minimalistycznej nonszalancji. Płyta jest hybrydą tradycyjnego EBM, electroclash’u i szczypty ponadczasowej muzyki klubowej. Nitzer Ebb, Daft Punk czy Anthony Rother mogą służyć do opisania stylistycznej ścieżki CLICKS.

Za nazwą CLICKS stoi trzech znudzonych Polaków: kr-lik (wokal, syntezatory, programowanie) twórca electro-industrialnego Controlled Collapse, TomTylor (syntezatory) - animator krakowskiej sceny electro / industrial i Łukasz Klaus (perkusja) znany również z Cool Kids of Death czy G.A.N.G. Mimo iż każdy z nich związany jest z innymi projektami, to zgadzają się co do kierunku muzycznego obranego przez CLICKS.

Tytuł „Glitch Machine” idealnie odwzorowuje to, co znajdziemy na płycie – balansuje ona bowiem między doskonałością, improwizacją i cyfrową lekkomyślnością.

CLICKS jest swego rodzaju ambitnym prztyczkiem w nos, zakłóceniem dla sceny dark electro. Dzięki takim projektom ta scena jest w ogóle znośna. Za to możemy podziękować CLICKS.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.