Facebook Google+ Twitter

Clint Eastwood nakręci film o bohaterskim pilocie, który wylądował na rzece Hudson

Clint Eastwood nie zwalnia tempa. Mimo że pod koniec maja aktor i reżyser skończył 85 lat, nadal pracuje nad nowymi produkcjami. Tym razem wyreżyseruje film o Chesley'u Sullenbergerze, pilocie który awaryjnie wodował na rzece Hudson.

 / Fot. By Greg L [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons15 stycznia 2009 r. kapitan Chesley Sullenberger musiał wodować na nowojorskim odcinku rzeki Hudson. Na pokładzie Airbusa A320 pilotowanego przez lotnika znajdowało się 155 osób. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. A manewr pilota uznany został za jeden z najbardziej spektakularnych w historii lotnictwa cywilnego.

Film o Sullenbergerze nakręci Clint Eastwood. We wtorek potwierdziła to wytwórnia Warner Bros. Produkcja będzie adaptacją książki "Highest Duty: My Search for What Really Matters" autorstwa samego pilota i Jeffrey'a Zaslowa - podaje CNN.

"Jestem bardzo zadowolony, że moja historia jest w rękach utalentowanego filmowca i Clinta Eastwooda i doświadczonych producentów: Allyna Stewarta i Franka Marshalla" - skomentował Chesley Sullenberger.

Czytaj także: Zbliża się premiera "Ant-Mana". Marvel pokazał 12 nowych zdjęć z planu


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.