Facebook Google+ Twitter

Clint Eastwood szydził z Obamy na konwencji Republikanów [Wideo]

Rozmowa Clinta Eastwooda z pustym krzesłem, na którym miałby siedzieć Obama, była niezaplanowana i niezwykle spontaniczna. Eastwood z pamięci wypunktował kilka prezydenckich błędów i dość ostro z niego żartował. W Stanach Zjednoczonych wywołał tym burzę.

 / Fot. PAP/EPA/SHAWN THEWNie milkną echa wczorajszego wystąpienia Clinta Eastwooda na konwencie Republikanów. 81-letni Eastwood dał show, jakiego Amerykanie nie widzieli jeszcze w żadnej kampanii prezydenckiej. Howard Kurtz, jeden z dziennikarzy CNN zajmujących się wyborami napisał na swoim twitterze: "Wystąpienie Clinta z pustym krzesłem było najdziwniejszym momentem na konwencie jaki kiedykolwiek widziałem".

Clint Eastwood, którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać, wystąpił wczoraj dość niespodziewanie i niezapowiedzianie na konwencie Republikanów w Tampa na Florydzie. Nie miał przygotowanego tekstu, nie czytał też z promptera, a mimo to udało mu się zrobić show, jakiego USA długo nie zapomni. Wpuszczono go na scenę, a obok niego zostało postawione puste krzesło, do którego przemawiał Eastwood. Na krześle siedzieć miał niewidzialny Barack Obama.

Eastwood zaczął swoje wystąpienie od wyborów, po których to wszyscy płakali. Żartował, że płakała Oprah i on sam. Wspominał, że nie płakał tak od czasu kiedy dowiedział się, że w USA jest ponad 23 mln bezrobotnych. Za te słowa zebrał ogromną owację. W dalszej części swojego wystąpienia nazwał taką sytuację "narodową hańbą", dodając, że może czas na kogoś innego, kto przyjdzie i rozwiąże ten problem.

Aktor znany z roli w "Brudnym Harrym" w swoim płomiennym wystąpieniu wspominał też o niezamknięciu przez Obamę okrytego niesławą więzienia Guantanamo. Mówił, że Obama we własnej partii ma ludzi, którzy są bardzo z tego niezadowoleni. Ponadto żartował, że obecny prezydent jest przeciwnikiem wojny w Iraku, ale wojna w Afganistanie jest "ok". "Szkoda, że nie sprawdziliście jak poszło tam Rosjanom przez 10 lat" - żartował Eastwood z niewidzialnego Obamy.

Wideo na drugiej stronie --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Clint - znakomity aktor, swoim wystąpieniem, potrafił zaabsorbować widownię, co Mittowi nie bardzo się udało. Miał to być "The Mitt Show" a zrobił się "The Clint Show". Jako kompletnie niezainteresowany amerykańskimi wyborami, się uśmiałem, to zapewne paru Amerykanów również. A jak przełoży się to na wyniki Romneya?? ...Nie mam pojęcia...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
W Nowak
  • W Nowak
  • 31.08.2012 15:10

przez 8 lat rządów (2000-08) republikanie rozpoczęli dwie wojny, doprowadzili globalną gospodarkę do kryzysu i mieli Polskę w pompie tak samo jak Obama, więc jakoś bym się nie palił do ponownych rządów Republikanów
PS czy pamiętacie tego Pana i jego osiągnięcia ? http://pl.wikipedia.org/wiki/George_W._Bush

Komentarz został ukrytyrozwiń
ANONIMUS
  • ANONIMUS
  • 31.08.2012 11:25

I hope Rep will win this battle!

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 31.08.2012 10:07

Mam nadzieję że Republikanie wygrają i zrobią reset w stosunkach z Rosją - jako że B. Obama, prowadził strusią politykę wobec Rosji .Udawał że nie widzi problemów ,szczególnie w krajach byłego ZSRR i byłych krajów satelickich!

Szczerze Republikanom życzę zwycięstwa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.