Facebook Google+ Twitter

Clinton: Jeśli Putinowi upiecze się aneksja Krymu, spotka to inne kraje

Hilary Clinton powiedziała, że jeśli Władimirowi Putinowi upiecze się aneksja Krymu, wkrótce inne kraje będą musiały się zmierzyć z agresją Rosji. "Ludzie muszą zmobilizować się do ochrony swojego kraju przed zastraszaniem i agresją".

 / Fot. Harald Dettenborn [CC-BY-3.0-de (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia CommonsByła amerykańska sekretarz stanu ostrzegła Unię Europejską, że jeśli Rosja nie poniesie konsekwencji za aneksję Krymu, z pewnością nie skończy na tym jednym terytorium. "Jeśli Putinowi upiecze się aneksja Krymu, to wkrótce kolejne kraje będą musiały zmierzyć się z rosyjską agresją w sposób bezpośredni, lub będą tak zastraszone, że z suwerennych demokracji przemienią się w rosyjskich wasali" - powiedziała.

Według Hilary Clinton Putin próbuje na nowo ustanawiać granice i zachowuje się tak, jakby dopiero skończyła się II wojna światowa. Clinton stwierdziła, że żaden z krajów nie chce teraz kolejnej wojny, ale nie można tolerować agresji - podaje wprost.pl. "Nie musimy wymachiwać szabelkami. To nie jest użyteczne. Ale ludzie muszą zmobilizować się do ochrony swojego kraju przed zastraszaniem i agresją. Może to potrwać rok, może potrwać dwa lata, ale to musi być stały proces" - przekonywała.

Była sekretarz stanu zachęca również Europę do poszukiwania nowych źródeł energii, żeby uniezależnić się od Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interpretacja wydarzeń przez Hilary Clinton jest prawidłowa. Nadzieja w Ameryce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.