Facebook Google+ Twitter

Clinton nawołuje do śledztwa w sprawie ataku na Google

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-21 18:04

Amerykańska sekretarz stanu, Hillary Clinton wezwała władze Chin do przeprowadzenia śledztwa w sprawie niedawnych ataków na system e-mailowy firmy Google. Włamań mieli dokonać chińscy hackerzy. Wcześniej rząd w Pekinie starał się zbagatelizować tę sprawę.

Po atakach firma Google stwierdziła, że przestanie cenzurować Internet na terenie Chin. Pekin godził się na obecność Google'a w Chinach tylko pod warunkiem blokowania niektórych treści, głównie politycznych.

Amerykański gigant stwierdził, że rozważy zniesienie cenzury, a jeśli trzeba będzie, całkiem wycofa się z Chin. Hillary Clinton oświadczyła podczas wystąpienia w Waszyngtonie, że takie firmy jak Google nie powinny wspierać - jak się wyraziła - politycznej cenzury. Wzywając Pekin do przeprowadzenia śledztwa w sprawie ataków Clinton dodała, że zarówno dochodzenie jak i jego wyniki powinny być przejrzyste i dostępne dla wszystkich. Opowiedziała się także za ostrzejszą walką z międzynarodowymi grupami hackerów.

Część internautów postrzega decyzję Google'a jako ważny krok w walce z cenzurą, jednak zdaniem niektórych ekspertów firma ta chce zakończyć działalność w Chinach ze względów finansowych, a sprawę cybernetycznych włamań traktuje tylko jako pretekst.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.