Facebook Google+ Twitter

Clinton przedstawiła założenia polityki zagranicznej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-13 21:06

Przyszła szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton przedstawiła priorytety polityki zagranicznej. Senator zapowiedziała, że będzie kierować się pragmatyzmem i wartościami, a nie ideologią.

Podczas wystąpienia w Senacie Hillary Clinton oświadczyła, że filarem amerykańskiej polityki zagranicznej będzie dyplomacja. - Starożytny rzymski poeta Terencjusz stwierdził, że każdy mądry mężczyzna powinien najpierw spróbować perswazji. To samo odnosi się do mądrych kobiet - powiedziała żona Billa Clintona.

Przyszła sekretarz stanu mówiła o zakończeniu wojny w Iraku, wzmocnieniu amerykańskich sił w Afganistanie oraz działaniu na rzecz trwałego pokoju na Bliskim Wschodzie. Wyraziła też gotowość bezpośrednich rozmów z Syrią i Iranem.

- Nie budzę się każdego ranka myśląc tylko o zagrożeniach i niebezpieczeństwach. Mimo przeciwności, przed Ameryką jest wiele szans - powiedziała Clinton. Podkreśliła również, że Waszyngton zrezygnuje z ideologicznych schematów na rzecz pragmatyzmu. - Musimy realizować politykę określaną mianem inteligentnej siły. Będziemy używać wszelkich narządzi jakimi dysponujemy - dyplomatycznych, ekonomicznych, militarnych, politycznych i kulturowych - zapowiedziała Clinton.

Zarówno Demokraci, jak i Republikanie przyjęli nominację obecnej senator bardzo życzliwie, więc powinna zostać zatwierdzona bez problemów.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.