Facebook Google+ Twitter

Clinton skrytykowana przez pakistańskich studentów

Clinton spotkała się z ostrą krytyką własnej osoby oraz polityki zagranicznej USA podczas czwartkowego spotkania ze studentami w Lahaur w Pakistanie.

Hillary Clinton / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hillary_Clinton_2007-3.jpgHillary Clinton przyzwyczajona do ciepłego przyjęcia, była zaskoczona postawami pakistańskich studentów. Ci spodziewając się jej wizyty na państwowym uniwersytecie w Lahaur zorganizowali przed gmachem wielką demonstrację. Na plakatach sekretarz stanu mogła przeczytać, że działania USA szkodzą rozwojowi suwerenności Pakistanu.

Wewnątrz budynku atmosfera nie była bardziej przyjazna. Podczas godzinnego spotkania Clinton została zasypana pytaniami o prawdziwe zamiary USA wobec Pakistanu. Studenci krytykowali jej działania i wyraźnie manifestowali swoją niechęć wobec pomocy amerykańskiego rządu.

- Cokolwiek mówi Ameryka, nas to nie obchodzi - powiedział protestują Ahmed Shaheen, członek konserwatywnej frakcji studenckiej. - Sposób w jaki Stany Zjednoczone zachowywały się w przeszłości, nie pozwala nam przyjąć ich pomocy, nawet jeśli byłaby darmowa.

Pani Clinton przybyła do Pakistanu w imieniu Baracka Obamy by zacieśnić relacje obu państw i wpłynąć na dalszą współpracę w walce z Talibami i Al-Kaidą. Uważano, że jest kompetentnym negocjatorem, który podczas pertraktacji potrafi wykorzystać swój urok osobisty. W Pakistanie, jak widać, urok nie zadziałał.

- Jestem świadoma deficytu zaufania - dyplomatycznie powiedziała Clinton w Lahaur. - Nie możemy jednak pozwolić mniejszościom w obu krajach na kształtowanie relacji między państwami.

Sekretarz stanu jest otwarta na krytykę wobec USA, ale dodaje też, że wyrazem dojrzałości byłaby współpraca obu państw.

www.independent.co.uk/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.