Facebook Google+ Twitter

Clinton tłumaczy się z Nobla dla Obamy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-12 19:40

Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton uważa, że Barack Obama otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla za to jak widzi rolę Stanów Zjednoczonych na świecie. Clinton nie sądzi by nagroda miała wpływ na decyzje jakie będzie podejmował prezydent USA.

W wywiadzie dla telewizji NBC Hillary Clinton powiedziała, że kierunek jaki Barck Obama nadał polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych przywrócił wiarę w amerykańskie wartości i poprawił wizerunek USA na świecie.

Clinton odrzuciła jednak sugestie, że nagroda Nobla może mieć jakikolwiek wpływ na działania Obamy, w tym na decyzje dotyczącą ewentualnego zwiększenia liczebności wojsk amerykańskich w Afganistanie. „Każda decyzja jest oparta na przesłankach merytorycznych" - stwierdziła amerykańska sekretarz stanu. Hillary Clinton zapowiedziała też, że będzie naciskać na Rosję by poparła zaostrzenie sankcji wobec Iranu, jeśli władze w Teheranie nie udowodnią, że ich program nuklearny ma wyłącznie pokojowy charakter.

„Nasza cierpliwość wobec Iranu ma swoje granice, nie będziemy czekać w nieskończoność" - oświadczyła Hillary Clinton. Zapytana czy istnieje możliwość, że w przyszłości raz jeszcze wystartuje w wyborach prezydenckich, amerykańska sekretarz stanu odpowiedziała stanowczo, „nie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.