Facebook Google+ Twitter

Clone System - nowy projekt efki_s!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-26 11:51

W łódzkim PATIO Centrum Sztuki, odbędzie się premiera długo oczekiwanego projektu Ewy Potockiej. Podczas premiery Efka osobiście opowie o najnowszej realizacji. Dla fanów netartowej działalności Efki, to niewątpliwa gratka.

 / Fot. E.PotockaAutorka o "Clone System":
Projekt odpowiada na potrzeby internauty, takie jak chęć posiadania wielu tożsamości i rozszerza możliwości kreowania tożsamości sensu stricte. Jest to serwis społecznościowy i aspołeczny jednocześnie. W "Clone Systemie", dzięki prostym w obsłudze narzędziom do można modyfikować i tworzyć swój wizerunek. Jest to zwykle najtrudniejsza rzecz do zmiany, a ta z kolei jest symbolem narodzin w wirtualnym świecie.

Przewrotnie w "Clone System" awatara można zbudować z różnych fragmentów zdjęć realnych osób. Postać taka sprawia wrażenie prawdziwej, ale to wizerunek osoby nieistniejące, więc bez praw autorskich i innych zakazujących używania tego wizerunku. Dodatkowo można także wprowadzać pobranych części wyglądu innych osób do swojego zdjęcia.

System anektuje wszystkie dotychczasowe zdobycze internetu, takie jak tworzenie siatki znajomych, możliwość tworzenia opisów i komunikacji pomiędzy klonami, pozostawiania komentarzy, tworzenia komunikatów wizualnych, galerii zdjęć itd. Stworzone tożsamości aktywne w serwisie, zdobywające wirtualną sławę można też między sobą wymieniać.

Treść projektu tworzą użytkownicy. Pozostawione wstępnie w bazie danych elementy sfotografowanych osób nie są liczbą skończoną. Podobnie jak do swoich galerii, również i do wspólnej bazy danych użytkownicy mogą dosyłać swoje propozycje. Stworzony w ten sposób bank można zasilać różnymi elementami swojej twarzy, sylwetki. Wysyłając zdjęcie użytkownik wskazuje, który z elementów mamy wykorzystać do powszechnego użytku (nos, usta, oczy itd.).
"Clone System" wraz z publikacją w internecie zaczyna się, a dopiero wraz z interakcją, używaniem go przez odbiorców stanie się. Na pewno w procesie wypełniania go treścią przez użytkowników może zmienić swój charakter.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.