Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5155 miejsce

Clostridium. Śmiercionośna bakteria atakuje ludzi w Czechach

Do zakażeń dochodzi głównie w szpitalach. Przedmiotem ataku są osoby chore w wieku podeszłym. Pacjenci w stanach pooperacyjnych, w wieku powyżej 65 lat stają się szczególnie narażeni na zakażenie clostridium.

Wysokie temperatury, jakie obecnie panują w Polsce i naszym regionie, sprzyjają rozwojowi najróżniejszych bakterii chorobotwórczych. W Czechach zaczęła atakować śmiercionośna bakteria clostridium. Agencje prasowe alarmują, że przybywa zgonów spowodowanych tą bakterią. Clostridium atakuje nie od teraz. Jednak plon jej działania, tylko w pierwszym półroczu 2012 roku przyniósł aż 124 przypadki zakażenia, głównie na północnych Morawach i Zaolziu.

Z ogólnej liczby zakażonych, 14 osób zmarło, z tego aż 5 w szpitalu w Opavie – czytamy w serwisie gazeta.pl. Dlaczego szpil nie poradził sobie w uratowaniu życia zakażonych? Na to pytanie próbują znaleźć odpowiedź lekarze. Niestety, jak na razie, nie ma trafnej odpowiedzi, ani diagnozy przyczyn zachorowalności.

Wiadomo, że bakterie clostridium są odporne na niezwykle trudne warunki bytowania - potrafią żyć bez dostępu tlenu. Do zakażenia, w przeważającej większości przypadków, dochodzi w szpitalach po stosowaniu antybiotyków. Antybiotyki mają tę groźną cechę, że lecząc chorych - likwidują tak zwane "dobre" bakterie, a śmiercionośna clostridium zaczyna wtedy produkować w organizmie pacjenta toksyny. Powstaje dobry klimat dla jej dalszego szybkiego rozwoju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.