Facebook Google+ Twitter

Cmentarz pod mostem - miejsce wiecznego spokoju ?

Paryski cmentarz Montmartre powstał w 1825 roku na terenie zbiorowej mogiły ofiar zamieszek Wielkiej Rewolucji. Nad cmentarzem biegnie masywny wiadukt, po którym codziennie przemieszczają się tysiące pojazdów i przechodniów ...

1 z 17 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Cmentarz Montmartre/fot.Paulina Plizga
Cmentarz Montmartre/fot.Paulina Plizga

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ewo,cmentarz jest mieszany.Są groby z krzyżami,są nagrobki muzułmańskie czy żydowskie...Cmentarz jest wielki,nie miałam czasu całego go zwiedzić.A na pewno warto,zresztą jest tam nagrobek Juliusza Słowackiego...wiec kiedyś przy okazji pstryknę zdjęcie.Ale atmosfera tej części pod mostem jest naprawdę niesamowita-to trzeba zobaczyć!Pozdrawiam ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paulino N I E P R A W D O P O D O B N E ! Jestem pod głębokim wrażeniem tego miejsca. Pierwsza moja myśl " O rany, nie dają ludziom spokoju po śmierci" i zaraz druga, smutniejsza : " U nas w trakcie budowy mostu cmentarz zostałby zrównany z ziemią, czyli jeszcze gorzej". Rozumiem, że nie jest to typowo katolicki cmentarz? Wydaje mi się, że widzę również stale? Czy tak?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato,na pewno wrócimy do tego tematu,bo myślę ,ze mnie to interesuje a Ty jak widze sporo wiesz na temat Francji... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato,Raspail nie jest mi znany,ale przy okazji postaram się nadrobić te lukę...Francja jest laicka na mocy konstytucji-stad ciągłe problemy z osobami zbytnio afiszującymi się z przynależnością do takiej czy innej religii - jak zakutane w czadory młode muzułmanki.
Ja zdziwiłam się tym wiaduktem,gdyż mieszkam blisko i tak jak inni,tysiąc razy na dzień przejeżdżam lub przechodzę przezeń...Wczoraj coś mnie tchnęło.Wzięłam aparat.Odkryłam to miejsce po raz pierwszy.Na grobach nie było zniczy.Pusto.Ale równocześnie pięknie.Neogotyckie grobowce jak z filmów grozy.Pod wiaduktem panuje dziwna atmosfera-cmentarz przypomina magazyn muzealny.Nigdy nie pada tam deszcz.Dziwne,dziwne miejsce. Pozdrawiam ze słonecznego ale zimnego Paryża ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa sprawa. I dziwna zarazem... Dobrze, że mamy "wysłanniczkę" w Paryżu! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.