Facebook Google+ Twitter

CNN przeprasza za użycie określenia "polskie obozy śmierci”

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-22 14:43

Amerykańska stacja telewizyjna przeprosiła za użycie określenia "polskie obozy śmierci”. Wczoraj, relacjonując marsz żywych w Oświęcimiu, stacja wyświetliła te słowa na pasku informacyjnym.

Stacja zareagowała błyskawicznie - mówi radiowej Trójce rzecznik resortu Piotr Paszkowski. Jego zdaniem, jest to efekt szybkiej interwencji polskiej ambasady w Waszyngtonie.

Mimo to problem pozostaje, bo używając słów "polskie obozy śmierci" CNN dołączyła do sporego grona. Takie sformułowania występowały już m.in. w telewizjach ABC News, CBS News czy gazetach New York Times, Die Welt i The Guardian.

- To dla nas bardzo niebezpieczne i powinniśmy w takich sytuacjach zawsze głośno bronić prawdy historycznej - podkreśla dr Łukasz Kamiński z IPN. Historyk zauważył, że powtarzanie takich sformułowań może doprowadzić do ukształtowania się nieprawdziwego obrazu tego, kto jest odpowiedzialny za zabijanie ludzi w obozach koncentracyjnych.

Użycie określenia "polskie obozy koncentracyjne" to tak zwane kłamstwo oświęcimskie, za które obywateli naszego kraju może ścigać prokuratura. Wczoraj także republikański senator z Kansas - Sam Brownback użył w Kongresie słów "polski obóz koncentracyjny" odnosząc się do filmu o Irenie Sendlerowej. Polacy żądają od polityka sprostowania na forum senatu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.