Facebook Google+ Twitter

Co Angelina Jolie zrobi, aby odzyskać dziecko?

Walka ze skorumpowaną policją, dramatyczna próba udowodnienia, że nikt nie jest w stanie oszukać matki i wiara w szczęśliwy powrót syna – to wszystko możemy podziwiać w nowym filmie Clinta Eastwooda „Oszukana”.

Christine Collins (Angelina Jolie) samotnie wychowuje syna Waltera. Rezolutny chłopiec jest dla niej całym światem. Pewnego dnia, kiedy matka wraca z pracy okazuje się, że malec zniknął. Poszukiwania nie dają rezultatu, a poczynania policji nie satysfakcjonują zrozpaczonej kobiety. Kiedy jednak po pewnym czasie Kapitan J.J. Jones (Jeffrey Donovan) informuje matkę, o odnalezieniu jej syna, wydaje się, że dramat właśnie się zakończył. Nic bardziej mylnego.

Czy matka może nie poznać swojego syna?

Kobieta twierdzi, że chłopiec, którego przywitała na stacji, nie jest jej dzieckiem. Policja natomiast za wszelką cenę stara się udowodnić, że Christine nie ma racji. „Oszukana” to nie tylko opowieść o walce matki o życie syna, ale przede wszystkim próba ujawnienia nadużyć ze strony policji. Eastwood pokazuje bezduszność funkcjonariuszy i systemu, który na pierwszym planie stawia ukrycie błędów, a nie doprowadzenie spraw do końca. Samotna Christine nie jest w stanie zdziałać zbyt wiele. Policjanci, wykorzystują stereotypy dotyczące kobiet po to, by wmówić wszystkim, że Collins cierpi na histerię.

Uwięzione przez system

By uciszyć kobietę, policja umieszcza ją w zakładzie psychiatrycznym. Ku jej zdziwieniu, większość znajdujących się tam pacjentek jest zupełnie zdrowych. Podobnie jak ona okazały się niewygodne dla policji. Wyjście z tej sytuacji wydaje się niemożliwe. Sposób w jaki pokazany został szpital przeraża widza. Złe traktowanie pacjentów, brudne sale, okrutne kary, bezduszne pielęgniarki i lekarz, który nawet nie ukrywa, że manipuluje wynikami badań. To wszystko ma złamać pacjentki i zmusić je do przyznania racji policji. Bezprawnie więzione nie mają żadnych szans na obronę. Nastrój grozy i bezradności wzmaga w widzach wrażenie, że z systemem nie można wygrać.

Christine walczy o uwolnienie, czas upływa, a losy jej syna nadal nie są znane… Dopiero kiedy u jej boku staje miejscowy pastor (John Malkovich) i przekazuje jej swoją wiedzę dotyczącą policyjnych nadużyć, sprawy zaczynają biec właściwym torem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.