Facebook Google+ Twitter

Co będzie z Renatą Beger

Sąd skazał posłankę "Samoobrony". Wyrok jest nieprawomocny. Dla czytelników "wiadomosci24.pl" wypowiadają się: wicepremier Andrzej Lepper oraz przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS, Przemysław Gosiewski.

Posłanka "Samoobrony" Renata Beger została skazana na karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na lat pięć. Wyrok jest nieprawomocny.
Prokurator zażądał także 30 tys. zł. grzywny oraz zobowiązania oskarżonej do ogłoszenia wyroku w mediach ogólnopolskich i regionalnych. Zarzucił posłance, że dopuściła się sfałszowania (czerwiec - sierpień 2001r.) list z poparciem dla kandydatów "Samoobrony" i posłużyła się nieprawdziwymi danymi do ich rejestracji. Prokurator Lech Fordecki stwierdził, że Renata Beger nie zostałaby posłanką, gdyby nie popełnione przestępstwo oraz, że jej postępowanie zagrażało demokracji.

AKPAAndrzej Lepper, wicepremier, lider "Samoobrony":

- Wyrok nie jest prawomocny. Nie będę wycigał żadnych konsekwencji w stosunku do poseł Beger, bo nie udowodniono jej fałszerstwa. Została skazana za przedstawienie dokumentów, które były sfałszowane, co nie znaczy, że pani poseł własnoręcznie je sfałszowała. Ja nie podważam decyzji sądu, ale dla mnie to jest dziwny wyrok.

Przemysław Gosiewski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS:

- Gdy zapadnie wyrok sądu drugiej instancji to władze Klubu "Samoobrony" powinny wyciągnąćAKPA wnioski i odnieść się do sprawy, bo to ich posłanka. My reagujemy w takich sytuacjach, jak w przypadku posła, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu (Ryszard Kaczyński - przyp. D.P.), został on wykluczony z Klubu. Wyrok w sprawie posłanki Beger jest nieprawomocny, ale skoro została skazana to znaczy, że wina została jej udowodniona.
My nie będziemy zajmować stanowiska w tej sprawie, bo nie zaistniała ona w trakcie istnienia koalicji, tylko znacznie wcześniej. Nie możemy ingerować w wewnętrzne sprawy "Samoobrony" , która nie powinna przejść nad tym faktem do porządku dziennego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

I dobrze się Tomek obawiasz, bo Andrzej też ma wyroki, a proszę jest ...premierem;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaskoczyła mnie za to wypowiedź posła Maksymiuka w TVN24 - zupełnie spokojnie i pokojowym tonem oznajmił on, iż Samoobrona nie kontestuje wyroków sądów, że sądy są niezawisłe i ich decyzjom należy się podporządkować. Przedstawił przy tym swój punkt widzenia sprawy i przypomniał, że jest jeszcze apelacja. Przyjemnie brzmią takie słowa z ust polityka Samoobrony w kontekście ostatnio nadmiernie częstego kwestionowania wyroków przez polityków. Jednakże co do konsekwencji politycznych, jakie poniesie posłanka Beger, również obawiam się, że będą one zerowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze wątpię, czy pani Beger poniesie jakiekolwiek konsekwencje, nawet gdy wyrok zostanie uprawomocniony. Dziwi mnie tylko wymiar wyroku. IMHO szkodliwość społeczna takiego przestępstwa jest nieporównywalna np z kradzierzą kieszonkową czy niezapłaceniem mandatu za złe parkowanie.
Chciałbym również przypomnieć zeszłoroczną (o ile dobrze pamiętam) sprawę chłopaczka, co miał podrobiony bilet miesięczny i którego trzymano w areszcie przez 3 czy 4 miesiące jeszcze przed rozprawą... Jeśli ktoś może podać jakieś konkretniejsze namiary na tą sprawę, to byłbym wdzięczny.
Ciekawe, czym się różnią te dwie sprawy, że chłopaczkowi prawie przetrącili życie, a po pani Beger pewnie wszystko spłynie jak po kaczce (albo dwóch)...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest poważny test na praworządność. Finał tej sprawy pokaże, czy Polska to kraj cywilizowany, czy ciągle kraina żywcem z Jerzego Orwella-wszytskie zwierzęta są rownie, ale niektóre równiejsze. Brawo Edgarze-logiczna wypowiedź, zważywszy, że w kolaicji ciągle trzeszczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.