Facebook Google+ Twitter

Co by tu uszczknąć...?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-02 11:42

Regionalna gazeta, pyta dlaczego Toruń nie zarabia na rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka. Czy naprawdę nie zarabia?

"To szczelne grupy turystów, które przyjeżdżają tylko w jednym celu. Odwiedzić Radia Maryja. Po wszystkim wracają do parafii" - tak na łamach regionalnego dziennika ''Nowości'', charakteryzuje wszystkich odwiedzających rozgłośnię ojca Tadeusza Rydzyka, Katarzyna Motławska - dyrektor Ośrodka Informacji Turystycznej w Toruniu.

A według podanych w gazecie danych RM odwiedza ponad 400 tysięcy osób rocznie. I co w związku z tym? Ano to, iż miastu, czyli Toruniowi nie udaje się przy tym zarobić ani grosza. Wysunięty przez tytuł wniosek, pozostaje jednak kwestią otwartą bo dziennikarz pyta; co z tą sytuacją zrobić?

Najpierw jednak, nim podejmie się jakąkolwiek polemikę z tymi tezami, warto sprawdzić czy są one zgodne z prawdą. Gazecie nie udało się uzyskać komentarza albo przynajmniej sprawdzić informacji, ale z powodu zainteresowania sprawą, która wszakże dotyczy medium, z którym współpracuję, postanowiłam nieco zagłębić się w temat.

Choć nie bywam w RM codziennie, udaje mi się spotkać przyjezdnych, którzy de facto będąc w radio przyznają, iż to ono jest ich głównym celem podróży, podobnie jak Jasna Góra dla pielgrzymów. Chętnie jednak korzystają oni później z uroków miasta i chwalą sobie jego piękno i wyjątkowość, zwiedzając starówkę, gdzie obowiązkowo zaopatrują się w torby pierników dla całej rodziny.

Na antenie samego RM nie raz można usłyszeć apele i krótkie ''reklamówki'' zachęcające głównie młodzież do odwiedzenia stacji oraz miasta, które poszczycić może się zapierającą dech w piersiach architekturą budynków rynku staromiejskiego, klimatycznymi uliczkami oraz ukrytymi w nich kawiarenkami, gdzie można wypić kawę i zjeść słynnego toruńskiego piernika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I wielkie Dzięki Wiadomościom24.pl, że na ich łamach ukazał się taki artykuł. Sprawiła to chyba Świąteczna Atmosfera. Bo to i Autor ma rację, że niektórym "Mediarzom" istnieje potrzeba otwierania szerzej oczu, aby zobaczyli wszystko, co wokół się dzieje. Żeby nie psuć Świątecznego nastroju, pożyczę Wszystkim, tym widzącym szerzej i tym patrzącym przez szparki Dużo Zdrowia i Obiektywizmu, nie tylko od Święta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.